נשמח לעזור גם לך להצליח!

חוקר מודיעין אוויר

מה זה חוקר מודיעין אוויר?

מה זה חוקר מודיעין אוויר?

חוקר/ת מודיעין אוויר הינו תפקיד בחיל האוויר שבמסגרתו מבצעים החיילים משימות רבות בלהק המודיעין של החיל. להק המודיעין הוא למעשה יחידה ראשית במטה חיל האוויר הישראלי, ובאחריות לגבש וליצור את תמונת המודיעין למשימות חיל האוויר. כמו כן, הלהק לוקח חלק ביצירת ובבניית תמונת מודיעין ברורה, והוא כולל מספר יחידות לאיסוף מחקר ומודיעין בנושאי לוחמה אווירית במזרחי התיכון. את הלהק הקימו בתחילת שנות ה- 70 במסגרת רה-אורגניזציה שהנהיג מפקד חיל האוויר בתקופה, אלוף בני פלד.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
תנאי הקבלה לתפקיד חוקר מודיעין אוויר

תנאי הקבלה לתפקיד חוקר מודיעין אוויר

כושר ביטוי גבוה
עמידה מול קהל
5 יח"ל במתמטיקה ופיזיקה
יכולת עבודה בצוות
יחסי אנוש טובים
פרופיל 64 ומטה לבנים / בנות - ללא הגבלת פרופיל
דירוג אשכול מודיעין חיל האוויר בעדיפות גבוהה במנילה
 
הכשרה ושיבוץ

הכשרה ושיבוץ

לאחר עמידה בתנאים הראשוניים לאיתור לתפקיד, מקבלים המועמדים לשירות ביטחון שעונים על דרישות החיל זימון לכנס מיון ראשוני אשר כולל הסבר מפורט על התפקיד. לאחר הכנס נשלחים זימונים למבחני התאמה ממוחשבים בירפ"א, שהיא יחידת הרפואה האווירית ולאחריה זימונים לסיווג בטחוני. רק מועמדים שיעברו בהצלחה את כל שלבי המיון ישובצו לתפקיד. 

מועמדים שעברו את שלבי המיון יעברו הכשרה בת 7 שבועות בבסיס חיל האוויר בעובדה, ולאחר מכן ישובצו לתפקידים במחלקות ובענפים בלהק מודיעין. חיילים וחיילות מתאימים יוכלו להתקדם לתפקידי הדרכה או קצונת מודיעין בשדה או במטה. ברוב המקרים השיבוץ ייעשה במטה חיל האוויר בקריה בתל אביב. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מה עושה חוקר/ת מודיעין אוויר?

מה עושה חוקר/ת מודיעין אוויר?

חוקר מודיעין אחראי על קבלת המידע המודיעיני וניתוחו ובנוסף מוטלת עליו האחריות לכוון ולהפעיל אמצעי איסוף ומקורות מודיעין. חוקרת מודיעין אוויר מעבירה את המידע שהתקבל לגורמים המתכננים את הפעילות המבצעית בחיל האוויר. חוקרי מודיעין אוויר עובדים במשותף עם יחידת האיסוף ועם גורמים מקבילים בקהילות המודיעין הישראלית ואנשי המבצעים וכן לוקחים חלק בתכנון וליווי הפעילות המבצעית. 
חשיבות התפקיד

חשיבות התפקיד

מדובר בתפקיד בעל חשיבות עליונה, שכן חוקרי מודיעין אוויר הם האנשים האחראים על העברת ידיעות שעשויות להיות קריטיות וחשובות מאוד לביטחונה של מדינת ישראל והמרחב האווירי שלה. החוקרים נדרשים לגלות יכולת ריכוז טובה, וכן להיות ערניים ולשים לב לפרטי המידע המועברים אליהם, בכדי שיוכלו להעביר את המידע באופן מדויק וברור לגורמים בכירים יותר. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר