נשמח לעזור גם לך להצליח!

מדריכת קליטת עלייה

תפקיד מדריכת קליטת עלייה

תפקיד מדריכת קליטת עלייה

מדריכת קליטת עלייה הינו תפקיד באשכול תפקידי הוראה והדרכה במשרד החינוך, המשלב עבודה עם ילדי עולים. חיילות המשרתות בתפקיד מסייעות לילדים ללמוד את השפה העברית בין אם באופן פרטי ובין אם בקבוצות, בכיתות האם של העולים או באולפן.

כמו כן, הן נוטלות חלק בפעילויות שנועדו לשלב עולים וותיקים בחוגי העשרה, משחקיות ועוד ומסייעות למורים ללמד את השפה העברית.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מדריכת קליטת עלייה - מיונים

מדריכת קליטת עלייה - מיונים

כדי להתקבל לתפקיד, יש צורך באיתור מוקדם, ולאחריו עוברות המועמדות ראיון אישי, מבחן ידע כללי וסימולציות אישיות וקבוצתיות. מועמדות שעברו בהצלחה את המיונים ישובצו לתפקיד ויעברו הכשרה בת 6 שבועות וליווי מקצועי לאורך השירות.

השירות מתקיים ביישובים ושכונות עולים, כאשר החיילות מקבלות מגורים בדירת מורות-חיילות ביישוב. חיילות מתאימות יוכלו להתקדם לתפקיד רכזת קליטת עלייה אזורית או לתפקד כמש"קית מורות חיילות.
הקמת המסלול

הקמת המסלול

מסלול קליטת עלייה נולד בעקבות העלייה המסיבית לארץ ישראל בשנות ה-50 במסגרת חזונו של דוד בן גוריון. בתקופה זו העולים החדשים הגיעו לארץ והשפה העברית לא הייתה שגורה בפיהם. כתוצאה מבליל השפות והמחסור באמצעים ובכוחות הוראה הוקמה יחידה של בוגרות סמינרים שהתגייסו במיוחד לצורך זה ובמקביל הוקם מסלול קליטת עלייה (מסלול קל"ע).
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
חשיבות התפקיד

חשיבות התפקיד

צה"ל רואה בתפקיד מדריכת קליטת עלייה כתפקיד חשוב ובעל תרומה מיוחדת לעולים החדשים ולמדינה, ולכן מושקעים במסלול זה משאבים וכספים רבים כמו גם מאמצים וזאת במטרה לספק את צרכי האוכלוסייה ולתת מענה לדרישותיה.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר