נשמח לעזור גם לך להצליח!

יחידת דובדבן

דובדבן - מידע כללי

דובדבן - מידע כללי

יחידת דובדבן היא יחידה סודית, ייעודית מסוערבת השייכת לחטיבת עוז המוכרת יותר בשמה "חטיבת קומנדו", ועיקר פעילותה מתמקדת בלחימה בטרור, מניעת פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) וסיכולה.

גזרת הלוחמים נעה בעיקר בתחומי יהודה ושומרון ופעילותם מתבצעת באופן מוסווה או גלוי, בצוותים קטנים וכיחידה בהתאם לאופי המשימה.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
דובדבן - הליך המיונים

דובדבן - הליך המיונים

מועמדים המבקשים להצטרף ליחידת דובדבן נדרשים להפגין כושר גופני ומנטאלי גבוהים וכן לתפקד במהירות תחת לחץ. כמו כן, על לוחמי דובדבן לעבוד בצוות אך גם לבד ולהתמצא בהפעלת אמצעי לחימה שונים הנמצאים בשימוש בלעדי של היחידה.
 
מועמדים לשירות ביטחון המעוניינים להצטרף ליחידה נדרשים להביע מוטיבציה גבוהה לשירות ביחידה. השירות יוצע בשאלון ההעדפות לבעלי נתוני איכות הנגזרים מהליך הצו הראשון כדוגמת: קב"א, לרבות פרופיל רפואי המתאימים לשיבוץ בתפקידי לחימה ביחידות חי"ר ויחידות אחרות.

מועמדים שיביעו נכונות להשתלב ביחידה יישלחו לגיבוש מאוחד של צנחנים / דובדבן בטרם גיוסם שיתקיים בתל השומר. לאחר הגיבוש יאותרו המועמדים המתאימים ביותר ליחידה. עם גיוסם לצה"ל יעברו החיילים גיבוש נוסף באורך שבוע, כחלק מסדרת הגיבושים לגדוד הסיור של צנחנים. חיילים שיעברו בהצלחה את הגיבוש יתקבלו ליחידת "דובדבן", ואלו שלא יעברו את הגיבוש יוכלו להצטרף לצנחנים. מועמדים שאותרו לדובדבן יעברו סיווג בטחוני ברמת "סודי ביותר" ויידרשו להתחייב לשירות קבע בהתאם לצרכי היחידה לתקופה שבין שנה ועד שבע שנים כלוחמים ייעודיים ביחידה. 
תקופת ההכשרה בדובדבן

תקופת ההכשרה בדובדבן

בשלב הטירונות עוברים החיילים אימון יסוד במשך ארבעה וחצי חודשים המתקיים בבסיס האימונים החטיבתי של חטיבת הצנחנים (בא"ח צנחנים), אשר יכשיר את החיילים ללוחמים בעלי דרגת רובאי 05. האימון משלב יסודות בסיסיים של קליעה, כושר ואימון גופני, שדאות, תרגילי פרט-חוליה ועוד.
 
בסיום הטירונות מתקיים אימון מתקדם במשך שלושה חודשים נוספים גם הוא בבא"ח צנחנים, אשר מסמיך את הלוחמים לדרגת רובאי 07, ומאפשר להם לרכוש מיומנות מקצועית. בסיום האימון המתקדם חוברים הלוחמים לצוותים ביחידה וממשיכים במסלול. העבודה עם צוותי היחידה משלבת אימון בדגש על לוחמת הפרט, לרבות: לחימה בטרור, אימוני קליעה, ניווטים, אימונים בשטח פתוח ובשטח בנוי, אימוני מקצועות כליים וייחודיים ליחידה ועוד. בהמשך ההכשרה יינתן דגש על אימון צוותי המתאים לאופי היחידה, אשר יכלול עבודת צוות לביצוע מעצרים, עבודת מסוערבים, יירוטים, חקירת שבויים, עזרה ראשונה, נהיגה מבצעית ועוד. כמו כן, במסגרת היחידה יתקיים קורס מקצועי בנושאי לחימה בטרור במשך כחודשיים. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
קריירה צבאית בדובדבן

קריירה צבאית בדובדבן

בסיום האימון המתקדם עוברים החיילים לפלגות מבצעיות, ומתחילים לבצע את משימתם, כאשר מועמדים מתאימים יעברו לצוותים ייחודיים וסודיים של היחידה ואחרים יוכלו להתקדם לתפקידי פיקוד כדוגמת: קורס מ"כים (מפקדי כיתות), קורס סמלים או קורס קצינים הנמשך כחצי שנה.
 
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר