נשמח לעזור גם לך להצליח!

קורס חובלים

מידע כללי על קורס חובלים

מידע כללי על קורס חובלים

קורס חובלים מכשיר מלש"בים לקצונה בשילוב תואר ראשון באוניברסיטת חיפה, אשר מפקדים על צוות לוחמים בספינות טילים, צוללות ודבור/ה. עבודת החובל דורשת ממנו לשמש דוגמה אישית לחיילים כמו גם הפגנת מנהיגות ערכית, שליטה מקצועית וידע נרחב וזאת תוך שמירה על תפקוד החיילים כצוות ותפעול טכנולוגיות מתקדמות וחדישות.

בשל גודל האחריות המוטלת על כתפי החובל, מצופה ממנו להפגין בגרות, קור רוח, יכולת קבלת החלטות במצבי לחץ וכן לוחמנות וזאת על מנת לשמור על גבולה הימי של ישראל והבטחת שליטה במרחב הימי סביבה.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מיונים לחובלים

מיונים לחובלים

על מנת להגיע לקורס חובלים על המועמדים לעבור בשלב הראשון יום מיון בביתן חיל הים שבתל השומר. ביום המיון ייערכו מבדקים פסיכולוגיים ופסיכוטכניים ולאחריהם תתקיים, בבסיס ההדרכה של חיל הים בחיפה, סדרת מיון מרוכזת באורך ארבעה ימים.

מועמדים שיעברו בהצלחה גם את השלב הזה ישלחו לתחקיר בטחוני
תקופת הכשרת חובלים

תקופת הכשרת חובלים

קורס חובלים נחשב להכשרה ארוכה במיוחד ואורך שנתיים וארבעה חודשים. שלבי הקורס אותם עוברים החיילים הינם: טירונות, שלב בסיסי, שלב מתקדם, שלב אקדמיה, שלב ייעודי בבסיס ההדרכה ושלב ייעודי בשטח. הקורס מקנה לחיילים ידע עיוני רב לצד יכולות לפקד וכישורי מנהיגות במצבי לחץ תוך מאמץ פיזי.

הכשרת החובלים כוללת שלוש מגמות: שיט, מכונה ואלקטרוניקה ובסיום ההכשרה מקבלים הבוגרים דרגת סגן. בין הנושאים הנלמדים במגמות: ניווט, לחימה בזירה הימית, מערכות הספק הנעה וחשמל, הכשרה לקצין לוחמה אלקטרוניקה ועוד. בסיום ההכשרה מתחייבים הבוגרים שהתקבלו ליחידת חובלים לשרת 61 חודשים נוספים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מגמות בקורס חובלים

מגמות בקורס חובלים

קורס חובלים הינו קורס קצינים התנדבותי, המיועד לקציני ים ואשר מתקיים בבית הספר לקציני ים. הקורס נפרש על פני כשנתיים וחצי והוא נחשב לאחד הקורסים התובעניים, המאתגרים והיוקרתיים של צה"ל לצד קורס טיס. המיונים לקורס נתפסים כקפדניים ונוקשים ומתוך המועמדים לתפקיד רק 30% מהם מסיימים את הקורס ועונדים את סיכת הקצין הימי.

קורס החובלים כולל שלוש מגמות התמחות אליהן משויכים הצוערים. המגמה הראשונה היא מגמת שיט, העוסקת בהכשרת החייל לתפקד כקצין נשק או כקצין גילוי, ניווט וקשר בסטי"ל או בצוללת או כמפקד דבור או דבורה. המגמה השנייה היא מגמת מכונה, המכשירה את החייל להיות קצין מכונה או קצין טכני (צ'יף) בצוללות או בסטי"לים. המגמה האחרונה היא מגמת אלקטרוניקה המכשירה קציני הגנה בכלי הבט"ש.
שילוב נשים בקורס חובלים

שילוב נשים בקורס חובלים

החל משנת 1998 קורס חובלים נפתח לנשים ועד לשנת 2008 מעל 80 נשים התקבלו לקורס ומתוכן סיימו את הקורס בהצלחה כחמש עשרה נשים, רובן במגמת אלקטרוניקה.

עד לשנת 2011 הצוללות וכלי הבט"ש עדיין לא נפתחו בפני נשים וזאת בעקבות פקודת השילוב הראוי בין נשים לגברים בצה"ל. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר