נשמח לעזור גם לך להצליח!

יחידת מגלן, יחידת קומנדו

מהי יחידת מגלן?

מהי יחידת מגלן?

יחידת מגלן היא חלק מחטיבת קומנדו. היחידה הוקמה בשנת 1986 והיא נתפסת כחוד החנית של זרוע היבשה. היחידה עוסקת בביצוע פעילות מבצעית חשאית, ולכן המידע על אודות היחידה וגזרות הלחימה שלה אינם מתפרסמים ונותרים חסויים. השירות ביחידה כלוחם הוא התנדבותי והמעוניינים להצטרף ליחידה נדרשים לעבור סדרת מיונים וכן להתחייב על שירות קבע. כדאי לדעת, כי כל התפקידים ביחידה (גם תומכי לחימה ומתנדבים) מצריכים הכשרה ארוכה, ולכן כל חיילי יחידת מגלן נדרשים להאריך את שירותם וכן לעבור פרק חפיפה עם חונך.

היחידה בולטת באחוות הלוחמים אשר יחד חוברים למשפחה אחת המאמינה בעבודה קשה ודוגלת בערכי מוסר גבוהים כדוגמת: אמינות ומקצועיות ולשורותיה מצטרפים חיילים בעלי נתונים איכותיים גבוהים ביותר. לחיילי היחידה כומתות אדומות ונעליים צבאיות אדומות גם כן.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
איך מתקבלים למגלן?

איך מתקבלים למגלן?

הקבלה ליחידה כוללת מספר שלבים, כאשר בשלב הראשון נדרשים המועמדים לשירות ביטחון לסמן בשאלון ההעדפות את חטיבת הצנחנים כעדיפות ראשונה. מועמדים אשר לא עברו גיבושים מקבלים זימון לגיבושון צנחנים. מועמדים שעברו גיבוש טייס, מטכ"ל, 669, שייטת או גיבושים אחרים בציון טוב אבל לא התקבלו, יזומנו גם הם לגיבושון צנחנים בן שלושה ימים.

מועמדים שעברו בהצלחה את הגיבושון יגוייסו לחטיבת הצנחנים ולאחר הגיוס יצאו לגיבוש יחט"יות (יחידות חטיבתיות), מתוכם ייבחרו החיילים עם הציונים הגבוהים ביותר וישובצו ליחידת מגלן. בגיבוש ירכשו החיילים תכנים מגוונים, ביניהם: הסוואה, ניווט, מיומנויות לחימה והפעלת מערכות נשק ייעודיות.
מסלול ההכשרה

מסלול ההכשרה

לוחמי מגלן מתגייסים לצה"ל ועוברים טירונות ואימון מתקדם בבא"ח 35 בשומריה. במסגרת הכשרה זו לומדים החיילים כיצד לירות בנשק, לבצע תרגילים באש וכן עוברים מסעות ואימונים להעלאת הכושר הקרבי. בסיום שלב זה מתקיים קורס צניחה המזכה את בוגריו בכנפי הצניחה היוקרתיים. בשלב הבא עוברים הלוחמים מסע כומתה ארוך ומפרך ובסיומו מוענקת להם כומתה אדומה, ומכאן מתחילה דרכם כלוחמי מגלן.

הלוחמים עוברים סדרות אימונים שנועדו להכשיר את הלוחמים ללוחמה מבצעית. החיילים יוצאים לקורס מ"כים ומתרגלים פיקוד על חיילים במשך כחודשיים. לאחר מכן מועברים לחיילים תכנים ייעודיים בהתאם לתחומי העיסוק של הצוות ואימון מסכם מסלול, המזכה את הבוגרים בסיכת הלוחם.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
התנדבות לבעלי פטור

התנדבות לבעלי פטור

מועמדים אשר קיבלו פטור משירות ביטחון ובעלי פרופיל 21 קבוע או 24 זמני יכולים לגשת לאחראית מתנדבים במדור פרט, הנמצא בלשכת הגיוס אליה משויך המועמד ולהגיש בקשת התנדבות סמוך למועד קבלת הפטור ככל הניתן. לאחר הגשת הבקשה יישלח למועמד זימון להשלמת הליכי הצו הראשון, ולצורך, איסוף נתוני האיכות האישיים שלו, למשל: ראיון אישי, מבחנים פסיכוטכניים וועדה רפואית.
 
בתום הליך זה התיק מועבר לתא מתנדבים במיטב לתקופה בת חודשיים. במידה והליך ההתנדבות מאושר, המועמד מזומן תוך שלושה עד ארבעה חודשים לוועדת מתנדבים. לאחר מכן מוחלט האם המלש"ב כשיר להתנדב מבחינה רפואית / נפשית. במידה והבקשה להתנדבות אושרה המועמד יכול לבחור לשרת ביחידת מגלן, ועליו לומר זאת בראיון. לאחר מכן מתייצבים המתנדבים ביום גיוסם בלשכת הגיוס ועוברים טירונות רגילה עם תכנים עיוניים במשך חמישה ימים, ללא החלק הפיזי. בסיום הטירונות מוצבים החיילים המתנדבים ביחידת מגלן.
שם היחידה

שם היחידה

את שמה של היחידה בחר מפקדה הראשון, סא"ל דני הרמן. יחידת מגלן נקראת כך על שם ציפור המגלן שלא הייתה נפוצה בארץ, אבל נקלטה בהצלחה והסתגלה לחיים בארץ ובנוסף הציפור בעלת יכולת להסוות את עצמה ולמצוא מזון גם בנוכחות אנשים בסמוך לה.

בדומה לציפור, גם אנשי יחידת מגלן פועלים בעומק שדות הקרב ומסייעים ביצירת מודיעין, תוך השמדת מטרות איכות, ללא חשש. חיילים בחטיבת הצנחנים שמסיימים את האימון מקבלים את סיכת היחידה, עליה מוטבע עוף המגלן.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר