נשמח לעזור גם לך להצליח!

מש"קית ת"ש

תפקיד מש"קית ת"ש

תפקיד מש"קית ת"ש

רכזת תנאי שירות או בשמה המוכר יותר, מש"קית ת"ש, הינו תפקיד מבוקש מאוד בקרב המתגייסות לצה"ל, והוא משתייך לאשכול ניהול משאבי אנוש. מדובר בתפקיד שדורש איתור קדם צבאי ורק מועמדות שעונות על דרישות התפקיד המוקדמות, מזומנות למיונים. מועמדות שיצלחו את המיונים, יעברו הכשרה בת עשרה שבועות בבסיס ההדרכה של חיל השלישות, מתוכם שבועיים מוקדשים לטירונות ברמת רובאי 02.

מש"קיות ת"ש משובצות הן בבסיסים פתוחים והן בבסיסים סגורים ברחבי הארץ. בסיום הכשרתן מקבלות מש"קיות תש את השרוך הסגול המזוהה עם מש"קיות ת"ש בצבא.

לפרטים נוספים יש לפנות ללשכת הגיוס בטלפון 3529*.
מה עושה מש"קית ת"ש?

מה עושה מש"קית ת"ש?

מש"קית ת"ש מטפלת באופן שוטף באופי תנאי השירות של החיילים ביחידה בה היא משובצת. התפקיד כולל: עבודה מול גורמי רווחה אזרחיים, ביצוע ביקורי בית, ניהול ראיונות לחיילים וטיפול באוכלוסיות חלשות. החיילות נחשפות למגוון שכבות באוכלוסייה, ומסייעות לחיילים בהיבטים השונים, לרבות עזרה בבעיות בכלכליות, בקשות לשינוי שיבוץ, קשיי הסתגלות ביחידה, בקשות לחופשות מיוחדות, תדירות יציאת החיילים לביתם, אישורי עבודה ועוד. עבודה זו מאפשרת לחיילים להמשיך לתפקד באופן תקין במהלך שירותם הצבאי, והיא עשויה להשפיע רבות על קבלת החלטות באשר לחיילי היחידה. 

תפקיד מש"קית ת"ש דורש רגישות רבה, ולכן הבנות נבחרות בקפידה ועוברות הכשרה מקיפה, שתסייע להם לבצע את עבודתן על הצד הטוב ביותר. הבנות עובדות בשיתוף מול גורמים שונים, לרבות הורי ומשפחות החיילים, מפקדים וקציני ת"ש יחידתיים. במקרים מורכבים יותר נדרשת גם פנייה לשירותים חבריים כמו גם למוסדות רווחה אזרחיים או מוסדות קהילתיים אחרים. 
משקית תש - מידע נוסף

משקית תש - מידע נוסף

משקית תש פועלת בכפוף לאגף כוח אדם בצה"ל שמטרתו לאזן בין צרכי החייל לצרכי הצבא. אכ"א (אגף כוח אדם) פועל בשיתוף עם מחלקת פרט וחטיבת תכנון ומנהל כוח אדם. את העבודה השוטפת מבצעות החיילות שהוסמכו לכך במסגרת קורס מש"קיות ת"ש והן אלו שמקבלות את רוב ההחלטות, כך שמדובר בתפקיד בעל אחריות רבה.

משקיות תש נמצאות תחת פיקודן של קצינות תש ובמקרים מסויימים מבצעים את העבודה גם חיילים שתפקידם מוגדר כפעילי ת"ש. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מש"קית ת"ש - מידע נוסף

מש"קית ת"ש - מידע נוסף

מש"קית ת"ש, כאמור, משרתות במגוון בסיסים ויחידות צבאיות ברחבי הארץ, לרבות בלשכות הגיוס, אשר בהן מתקיים המפגש הראשוני בין המועמד לשירות ביטחון לצה"ל, וכן בגדודים סגורים וביחידות השונות של צה"ל.

לאחר השחרור מצה"ל, מש"קיות ת"ש יכולות להמשיך ולסייע גם באזרחות, ולכן חלקן ממשיכות לתואר ראשון בעבודה סוציאלית או לתואר ראשון בקידום נוער בסיכון ועוד. 
 
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר