לקבלת מידע על הספרים, השאירו פרטים כאן:

ללמוד לבד למבחן הפסיכומטרי

רוצה ללמוד פסיכומטרי לבד?
אצל ניב רווח פסיכומטרי - אתה לא לבד!
* הטקסט נכתב בלשון זכר מטעמי נוחיות בלבד. אתכן הסליחה:-)

ניב רווח, מבכירי מדריכי הפסיכומטרי בישראל, מציע את הפיתרון המושלם עבור:
1. מי שהגיע למסקנה שלשבת בכיתה זה בזבוז זמן בשבילו
2. מי שכבר עשה קורס בעבר ואינו זקוק לקורס נוסף
3. מי שלומד בקורס אחר, אבל זקוק לחומרי לימוד איכותיים יותר.

מעטפת הלמידה שלנו מאפשרת לך ללמוד לבד לפסיכומטרי, אבל ביחד - איתנו.
המדריכים של ניב רווח עונים על שאלות מדי יום בפורום כך שלמעשה אתה אף פעם לא מתמודד לבד עם מה שלא הבנת. לימוד עצמי - אבל ביחד. פסיכומטרי לבד - אבל ביחד. אנו גאים בקהילת התלמידים שלנו, שאף עוזרים איש לרעהו על גבי הפורום שלנו וכן על גבי פלטפורמות אחרות. ספרי הפסיכומטרי של ניב רווח שירתו עד היום אלפי תלמידי פסיכומטרי ברחבי ישראל! אנו נהנים לספק פיתרון ואלטרנטיבה לקורסי פסיכומטרי, ועושים זאת באהבה.

רבים שואלים את עצמם איך אפשר להסתדר עם כך כך הרבה חומרי לימוד.
התשובה מאוד פשוטה: כבר סידרנו הכל עבורכם! ערכת הספרים מגיעה יחד עם תוכנית לימוד מפורטת, שבה כתובות כל המשימות שעליך לבצע ברמה היומית, כך שלמעשה, אתה אף פעם לא צריך לחשוב מה לעשות, אנחנו אומרים לך מה לעשות. למידע על ערכת לימוד עצמי לפסיכומטרי המקיפה מסוגה בישראל לחץ כאן.  

כמה תלמידים כבר למדו לבד לפסיכומטרי?
יש לנו ניסיון עם אלפי תלמידים כמוך, שחשבו לעצמם האם הם מסוגלים ללמוד לבד לפסיכומטרי או לא, ולאחר שקיבלו החלטה, עוד לפני שקיבלו את הציון, הודו לנו והביאו את החברים שלהם ללמוד איתנו. אנחנו לא מפחדים לעזור לך להגשים את החלומות שלך. אנחנו מבינים כמה הציון הפסיכומטרי חשוב לך, וכמה חשוב לך להגשים את שאיפותיך האקדמיות. עזרנו לאלפי תלמידים להשיג את מבוקשם, ונשמח לעזור גם לך!

איך לומדים פסיכומטרי לבד?
לפני שמתחילים ללמוד לבד לפסיכומטרי, רצוי לבחון האם מסלול זה מתאים עבורך. למידה עצמית דורשת מוטיבציה גבוהה, חריצות, סבלנות ואופטימיות. למידה עצמית דורשת גם זמן פנוי, שעתיים ויותר בכל יום, שעות שיוקדשו  ללימוד ותרגול, ולעיתים אף הרבה מעבר לזה, כתלות בזמן העומד לרשותך עד הבחינה. עבור חלק מהלומדים, הסביבה המוכרת של כיתת לימוד, מדריך וחברים לכיתה היא אלמנט שלא ניתן לוותר עליו. מי שדעתו מוסחת בקלות על ידי גירויים חיצוניים או שנוטה להתייאש לאחר כל מכשול בדרך, זקוק לתמיכה הזו.

חיסכון כספי?
לעתים יש מי ששוקלים ללמוד לבד כדי לחסוך בכסף או למצוא דרך לשלב את הלימוד עם מגבלות זמן משמעותיות, אך לא לוקחים בחשבון שחסכון כספי עשוי להתגלות כבזבוז אם הלימוד לא יעיל ולא ישיג את התוצאות הרצויות. להפך, הניסיון הלא מוצלח עשוי להשאיר חותם מר שיקשה את הלימוד וההצלחה בפעם הנוספת, אם זו חלילה תידרש.

כמה השקעה נדרשת בתקופת לימוד עצמי לפסיכומטרי?
בנוסף, חשוב להעריך נכונה את מידת ההשקעה והזמן שיידרשו מצידך. אם עברו מספר שנים מאז שפתרת תרגיל במתמטיקה או קראת כתבה באנגלית, ככל הנראה יש צורך בעבודת יסודות משמעותית עוד קודם ללימוד לבחינה. הערכה לא נכונה של זמנים תוביל ללחץ או לדילוג על מידע חשוב מתוך תחושת דחיפות, והישגיך בבחינה הפסיכומטרית יושפעו לרעה מכך. שים לב: גם אם זו אינה הפעם הראשונה שאתה ניגש לבחינה, אין פירוש הדבר שאוטומטית טוב יותר עבורך ללמוד לבד. יש מי שזקוק לליטושים קטנים לפני הבחינה ויכול להיעזר בלימוד עצמי בלבד, ויש מי שעבודת היסודות והלימוד שעשה בקורס הראשון פשוט לא היו מספקים. האחרון צריך לבדוק בדיקה מעמיקה את הגורמים שהביאו אותו למצבו, ולשקול את הלימוד העצמי מול הלימוד הכיתתי מחדש, כפי שהוסבר לעיל.

מה היתרונות בללמוד לבד לפסיכומטרי?
אם יש בך את תכונות האופי הנדרשות ומספיק זמן פנוי בכל יום, ללימוד עצמי יש מספר יתרונות משמעותיים. הראשון הוא היכולת לקבוע את קצב הלימוד ומשכו. בכיתה, קצב הלימוד מוכתב בראש ובראשונה על ידי המדריך, ולעתים קצב הלימוד האישי של כל תלמיד שונה – מהיר יותר או איטי יותר. למידה עצמית מאפשרת לך לקבוע כמה זמן תקדיש לכל נושא לימוד, כמה תרגילים תפתור וכמה זמן ייארך הלימוד לבחינה מתחילתו ועד סופו. 
היתרון השני הוא בגמישות זמני הלימוד. למידה עצמית לפסיכומטרי מאפשרת לבחור את זמן ומקום הלימוד, ולכן מתאימה למי שיש לו מגבלות שאינן מאפשרות ללמוד במסגרת כיתתית, כמו משרה, אך עדיין יכול להשקיע די זמן כדי להצליח בבחינה. הספרים תמיד לרשותך, ואתה בוחר מתי ואיפה תלמד. 
היתרון השלישי הוא כלכלי: ערכות לימוד עצמי זולות באלפי שקלים מקורס מקביל, אך הטובות שבהן מכילות את כל החומר הלימודי הנדרש, כולל סיכומי השיעור המועבר בכיתה. הבחינה הפסיכומטרית עצמה אינה זולה גם כך, וחסכון זה יכול להיות שווה ערך למחצית שכר הלימוד השנתי במוסד אוניברסיטאי.

איך בוחרים ערכת לימוד עצמי לפסיכומטרי?
כעת, משביצעת את הבחירה ללמוד לבד, עליך לתכנן כיצד לימוד זה ייעשה. ישנן מספר ערכות ללימוד עצמי המוצעות למכירה, אך חשוב לבחון מספר היבטים לפני שמבצעים בחירה: התאמתן ללימוד עצמי, טיבן, עדכניות ותמיכה בך במהלך תקופת הלימוד. לא כל ספרי הלימוד מתאימים ללימוד עצמי. למעשה, רוב הספרים של חברות הפסיכומטרי מתאימים למתכונת קורס פרונטלי ולכן גם נמכרים לתלמידי קורס בלבד, ולא למי שרוצה ללמוד לבד. ספרים אלו לא יכללו שיעורים סדורים ויהיו חסרים בדגשים חשובים שיכולים לשפר את הציון באופן משמעותי. מומלץ לקנות ספרי לימוד שנכתבו מראשיתם עבור מי שלומד לבד בבית, ואינם מוצר נלווה או נספח למוצר "האמיתי". ערכת הלימוד מבית ניב רווח פסיכומטרי נכתבה במיוחד עבור מי שמעוניין ללמוד לבד לפסיכומטרי.

עדכניות חומרי הלימוד
טיבם של ספרי הלימוד חשוב אף הוא. לא כל חומרי הלימוד נבראו שווים, וחשוב לבדוק עד כמה הם מפורטים, ברורים מתאימים לרוח הבחינה, ומעודכנים על בסיס שוטף. רצוי לקרוא מעט מספר הלימוד כדי להתרשם כראוי, וכן לשאול תלמידים אחרים שלומדים ולמדו מאותם ספרים עד כמה הם מרוצים. רוב חומרי הלימוד לפסיכומטרי אינם מעודכנים לעתים תכופות. הם עוברים רענון מדי תקופה, לעתים אף שנה או יותר, ומודפסים בכמויות גדולות כדי לאפשר גמישות למכון. הדבר נכון שבעתיים אם המוצר נמכר בחנויות חיצוניות למכון הלימוד, שכן אז קשה יותר לדעת מאיזו תקופה המלאי נמצא בחנות. רצוי למצוא ערכת לימוד עדכנית, שעוברת שינויים תכופים בהתאם לרוח הבחינה. כל בחינה פסיכומטרית נוספת חושפת דגשים ורעיונות רעננים לנושאים מוכרים, ואם אלו לא משפיעים על חומרי הלימוד המוצעים לבחירה – הם הופכים לפחות רלוונטיים. כמו כן, שימו לב שחומר הלימוד רלוונטי לצורה בה תיבחנו. הבחינה הפסיכומטרית, למעט לבעלי הקלות, מתבצעת בכתב בלבד. תרגול פתרון שאלות באופן ממוחשב יכול להוביל לפער חווייתי, ולפגוע בסיכויי ההצלחה בבחינה.

אכפת לנו ממך! אתה לא לבד!
התמיכה חשובה גם כן, לכולם. לכל תלמיד ותלמידה יצוצו בשלב מסוים שאלות, בין אם בנוגע לחומר הלימוד, לתהליך הלימוד או אפילו שאלות טכניות על הבחינה. ללא תמיכה ויד מכוונת שעוזרת להבין כיצד לפעול בכל שלב בתהליך הלימוד, נמצאת שם לשאלות שמתעוררות או אפילו לעידוד, אפשר פשוט ללכת לאיבוד. לכן, חשוב לחפש מוצר שמספק תמיכה מסוג זה, אפילו בתור "תעודת ביטוח". חשוב מאוד לבחון כל אחד מהיבטים אלו במוצר לפני שמבצעים בחירה בחומרי לימוד עצמי מסוג מסוים. חומרי לימוד טובים יענו על כל הדרישות הללו, ולא תזדקקו לחומר לימוד נוסף כדי לפצות על אספקט זה או אחר.

האם אפשר ללמוד מהספרים שהיו בקורס?
דגש נוסף, וחשוב מאוד, הוא לא ללמוד ב"שידור חוזר". כלומר, אם למדתם מחומרי לימוד מסוימים וסיימתם איתם, אין טעם לפתור אותם שוב. אתם זוכרים הרבה יותר ממה שנדמה לכם, ומכאן שפתרון שאלות אלו שוב פשוט לא יעיל וכנראה לא יוביל לשיפור משמעותי בבחינה הבאה.  עדיף להתחיל מחדש, עם חומרי לימוד אחרים.

טיפים ללימוד עצמי לפסיכומטרי
רצוי ללמוד באופן רציף: הבחינה נמשכת 3 שעות ו-10 דקות, ללא הפסקה (למעט מי שזכה להקלה). לכן, רצוי לתרגל זאת על ידי לימוד בצורה דומה, ללא הפסקות ובמשך לפחות כשעה באופן רציף.
עדיף ללמוד בבוקר: הבחינה מתקיימת בבוקר, או לכל המאוחר בשעות אחר הצהריים. לימוד בשעות הבוקר מרגיל אותנו להיות פעילים וממוקדים בשעות הבחינה, וכך אין פער חוויתי.
עמידה בזמנים מגיעה רק אחרי שאנחנו מבינים את החומר הנלמד. לשלב תרגול בזמנים עוד קודם לתרגול חופשי ובדיקת הבנת הנושא מלחיצה ופוגעת בך בטווח הארוך.
מומלץ לקרוא ספרים ועיתונים, הן בעברית והן באנגלית, לאורך כל תהליך הלמידה לבחינה. חפשו ספרי מקור בעברית, שאינם מתורגמים, עבור השפה העשירה והקולחת שיכולה לעזור בתחום המילולי בבחינה. קראו ספר מהנה באנגלית ברמת קושי מתאימה עבורכם. ספר אנגלית מתאים לא יאלץ אתכם לגשת למילון אוקספורד לאחר כל משפט.
גישה רגועה היא המפתח להצלחה בבחינה. זו בחינה פסיכולוגית לא פחות משהיא חשיבתית, ולחץ הוא מהגורמים העיקריים שפוגעים בהישגי התלמידים. אין ספק שיש לקחת את הבחינה ברצינות, אך לחץ מיותר ובלתי-פוסק עתיד לפגוע בכם.

בהצלחה!