לקבלת ייעוץ פסיכומטרי חינם, השאר פרטים כאן:
 מתעניין בספרי פסיכומטרי
 מתעניין בספרי יע"ל או מימ"ד
 מאשר קבלת מידע ומסכים לתנאי השימוש באתר.

הרשמה למבחן הפסיכומטרי

הרשמה למבחן הפסיכומטרי
טרם ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית, יש לבדוק את מועדי הפסיכומטרי הקרובים ואת מועדי הרישום לפסיכומטרי בהתאם לבחינה אליה תהיו מעוניינים לגשת. הרשמה לבחינת פסיכומטרי נעשית באחת משתי דרכים: רישום באמצעות אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה או לחילופין - רכישת "ערכת ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית", ובה חוברת הוראות מפורטת, וכן בחינה פסיכומטרית לדוגמא. אל תעשו את הבחינה הזו עד שתסיימו ללמוד לבחינה. רצוי לעשות אותה כיומיים לפני מועד הבחינה האמיתית. היא בחינה טובה ומדויקת שתיתן בידכם אומדן מדויק יחסית לציון אותו תוציאו בבחינה. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע אודות הרשמה לבחינה הפסיכומטרית כמו גם אודות  מועדי הבחינה הפסיכומטרית לשנה הקרובה.

מועדי בחינות פסיכומטרי קרובות - מועדי פסיכומטרי 2013-2014:
 מועד הבחינה  סיום ההרשמה  שפות הבחינה  אזורי הבחינה
   29.11.2013
   1.12.2013
      (ו', א')
  כ"ו, כ"ח כסלו  
  16.10.2013            עברית, ערבית  דרום, י-ם, מרכז, צפון
    3.2.2014
        (ב')
     ג' אדר א' 
 30.12.2013    עברית, משולב/אנגלית,
   רוסית, צרפתית
 דרום, י-ם, מרכז, צפון
  10,13.4.2014
       (ה', א')
    י', י"ג ניסן
 26.2.2014            עברית, ערבית  אילת, דרום, י-ם, מרכז, צפון
   3,4.7.2014
     (ה', ו')
    ה', ו' תמוז
 21.5.2014  עברית, ערבית, משולב / 
 אנגלית, רוסית,  צרפתית, ספרדית
 דרום, י-ם, מרכז, צפון, אצבע הגליל
   6,7.10.2014
      (ב', ג')
  י"ב, י"ג תשרי
 27.8.2014           עברית, ערבית  דרום, י-ם, מרכז, צפון
  19,21.12.2014
      (ו', א')
   כ"ז, כ"ט כסלו
 5.11.2014           עברית, ערבית  דרום, י-ם, מרכז, צפון

מועדי הבחינה הפסיכומטרית המותאמת - פסיכומטרי ללקויי למידה:
מועד הבחינה שפות הבחינה סיום הרשמה
                     דצמבר 2013      עברית, ערבית 16/10/2013
                    פברואר 2014
    לנבחנים ששפת אמם אינה עברית או ערבית
רוסית, משולב/אנגלית, צרפתית 30/12/2013
                     אפריל 2014       עברית, ערבית 26/2/2014
                        יולי 2014       כל שפות הבחינה 21/5/2014

לאחר שבדקתם את מועד הבחינה הפסיכומטרית הרלוונטי לכם, תוכלו, כאמור, להירשם לבחינה הפסיכומטרית באמצעות ערכת ההרשמה, או לחילופין, באמצעות אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה בעלות של כ- 500-550 שקלים. במידה ובחרתם להירשם באמצעות ערכת ההרשמה לפסיכומטרי, הקפידו לשלוח את הטופס בדואר רשום, ושמרו את הספח וכן את הקבלה על התשלום. אם נתקלתם בבעיות במילוי הטופס, באפשרותכם להיעזר במדריך/ה.

* שימו לב כי טופסי ההרשמה לכל מועד פסיכומטרי צריכים להגיע למרכז הארצי לבחינות ולהערכה עד התאריך הרשום - כלומר, זכרו כי הדואר מגיע רק כעבור מספר ימים, ותכננו זאת בהתאם. אם טפסיכם יגיעו לאחר סיום ההרשמה, תירשמו אוטומאטית למועד הבא. כמו כן, כפי שיפורט להלן, אנא ודאו במוסדות הלימוד השונים שמועד הבחינה הנבחר תקף להרשמה לחוגים ולשנת הלימודים הרצויים לכם. כמו כן, שימו לב כי מעבר לתאריך סיום ההרשמה לקראת מועד פסיכומטרי מסוים, קיימת אפשרות של הרשמה מאוחרת לבחינה הפסיכומטרית, אם כי הרשמה מאוחרת זאת כרוכה בתוספת תשלום ובשיבוץ גיאוגרפי לבחינה בהתאם לצרכי המרכז הארצי והאוניברסיטאות בהן מתקיים המבחן הפסיכומטרי, מבלי להתחשב בהעדפותיכם. לרוב מדובר במוסד לימודים אחד מרוכז בו ישובצו כל המאחרים להירשם.

מועדי המבחן הפסיכומטרי:
המבחן הפסיכומטרי נערך בחמישה מועדים שונים מדי שנה, בדרך כלל בחודשים פברואר, אפריל, יולי, אוקטובר ודצמבר. מועדי הבחינה הפסיכומטרית המדויקים משתנים משנה לשנה, ומידע עדכני על התאריכים בהם ייערך תוכלו למצוא באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. כדאי תמיד לתאם את מועד המבחן הפסיכומטרי עם מועד קורס פסיכומטרי, בהתאם לצרכיכם. כך למשל, אם אתם מתעתדים לגשת לבחינת הפסיכומטרי במועד דצמבר, מומלץ להירשם לקורס בסביבות יולי-אוגוסט, על מנת להצטרף לקורס שייפתח בסביבות חודש ספטמבר.

כמה פעמים ניתן לגשת לפסיכומטרי?
באפשרותכם לגשת למבחן הפסיכומטרי מספר פעמים, ללא כל הגבלה, כאשר הציון הגבוה ביותר שתוציאו, ולא הציון האחרון, הוא שנחשב, כלומר, אם עשיתם מבחן נוסף וקיבלתם ציון נמוך מזה שהוצאתם בפעם הראשונה, הציון הגבוה ייחשב על אף שהוא הציון הישן מבין השניים, כל עוד הציון הקודם שהוצאתם הינו בתוקף. תוקפו של הציון הפסיכומטרי נע בדרך כלל בין 7 שנים ל- 10 שנים, אך כדי להימנע ממצבים לא נעימים, רצוי לבדוק את מדיניות המוסד בו ברצונכם ללמוד.

תקופת צינון בין בחינות:
קיימת "תקופת צינון" בת כארבעה חודשים בין מועד פסיכומטרי אחד לאחר (או במילים אחרות - מועד כן מועד לא) במהלכה לא ניתן לגשת שוב לבחינה, כלומר, במידה וברצונכם לשריין אפשרות לגשת פעמיים לבחינה לקראת שנת הלימודים הקרובה, עליכם לבדוק את מועדי הפסיכומטרי מבעוד מועד, ולתכנן צעדיכם בהתאם. לדוגמא, אם נבחנתם בבחינה של מועד פברואר, תוכלו לגשת שוב רק לאחר ארבעה חודשים, והמועד הקרוב לכך הוא מועד יולי. חלק ממוסדות הלימוד סוגרים את ההרשמה כבר באפריל ואינם מחכים לציונים של מועד יולי, לפיכך, אם ברצונכם להתחיל ללמוד עוד באותה השנה, עבור מוסדות אלו יהיה רלוונטי רק הציון שהוצאתם במועד פברואר.

מי שנבחן בפסיכומטרי מועד דצמבר, יוכל להיבחן שוב במועד אפריל
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד פברואר, יוכל להיבחן שוב במועד יולי
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד אפריל, יוכל להיבחן שוב במועד אוקטובר
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד יולי, יוכל להיבחן שוב במועד דצמבר
מי שנבחן בפסיכומטרי מועד אוקטובר, יוכל להיבחן שוב במועד פברואר

מועמד שייבחן בחינה נוספת בטווח זמן קצר מן המותר לו, בחינתו תיפסל, והוא יורשה להיבחן שוב רק כעבור מרווח הזמן המותר מיום הבחינה שנפסלה. המרכז הארצי לבחינות והערכה אינו מאפשר חריגה מנהלים אלה.

מהו מועד הפסיכומטרי האחרון להיבחן בו?
לרוב, עבור האוניברסיטאות, ציוני מועד אפריל הם האחרונים שניתן לשלוח על מנת להתקבל לשנת הלימודים הקרובה, ואולם, ברוב המכללות, ואף בחלק מהחוגים באוניברסיטאות, ניתן להתקבל על סמך ציוני מועד יולי. כפי שאנו ממליצים תמיד, הקפידו לבדוק את מדיניות המוסד בו ברצונכם ללמוד.

מתי להירשם ללימודים אקדמיים?
הקפידו לוודא כי ידועים לכם המועדים בהם נסגרת ההרשמה למוסדות הלימוד עצמם, ללא קשר למועד בו החלטתם להיבחן במבחן הפסיכומטרי. לדוגמא, חלק מהאוניברסיטאות סוגרות את ההרשמה כבר בחודש פברואר, אך עדיין ניתן לשלוח להם את ציוני מועד אפריל. זה נקרא הרשמה על תנאי. אם תחכו עם ההרשמה עד מועד קבלת הציונים, יכול להיות שתפספסו את ההרשמה ללימודים עצמם. לכן, ראוי לשים לב מראש גם לנקודה זו. בחלק מהמוסדות נהוגה גם "הרשמה מאוחרת'" עבור חלק מהחוגים, וכמובן רק עבור חוגים בהם נותר מקום.

סיכום - מועד בחינת פסיכומטרי:
עקב הבדלים בין מוסדות לימוד שונים, הקפידו לערוך את הבירורים הנדרשים מבעוד מועד. שני הפרמטרים שעליכם לבדוק הם:
1. מהו מועד הבחינה האחרון בו מתחשב מוסד הלימודים.
2. מהו מועד ההרשמה למוסד הלימודים עצמו.
כל הזכויות שמורות: ניב רווח פסיכומטרי בע"מ, פסיכומטרי, ייעוץ לימודים והשכלה. | +Niv Revah