נשמח לעזור לך להצליח בפסיכומטרי!

זימון לפסיכומטרי חוזר

מתי מזמנים לבחינה חוזרת?

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מזמין חלק מהנבחנים לעשות מבחן פסיכומטרי חוזר אם ישנו חשד כלשהו בנוגע לאמינות המבחן. בד"כ מזומנים לבחינה פסיכומטרית חוזרת אנשים ששיפרו את ציונם במידה ניכרת, דבר המעלה חשש למקרה רמייה.

מאמר זה נועד להסביר לקוראים על אודות המצבים בהם מזומנים נבחנים לבחינה חוזרת, ובעיקר להרגיע, אם קיבלתם זימון כזה.
ניב רווח מציע מעטפת לימוד עצמי לפסיכומטרי
איזו בחינת פסיכומטרי זו שלך?

זימון חוזר

בעבר נהג המרכז הארצי לבחינות ולהערכה לזמן לבחינה חוזרת את מי ששיפר את ציונו בלמעלה מ-100 נקודות. בשנים האחרונות הבינו במרכז הארצי לבחינות ולהערכה כי ניתן לשפר גם ב- 100 נקודות מבלי לרמות, וכיום נהוג לזמן לבחינה חוזרת את מי ששיפר את ציונו בלמעלה מ-150 נקודות.

תיאורטית, מצב זה אפשרי גם מבלי לרמות, אולם בשל שכיחותו הנמוכה ובשל רצונו של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה לשמור על טוהר הבחינה הפסיכומטרית ולשמרה ככלי מהימן ותקף למיון מועמדים ללימודים אקדמיים, הוא מקפיד לזמן נבחנים כאלו, ליתר ביטחון.

ומה עם הציון שהשגתי?

על מנת שציון הפסיכומטרי הגבוה שהתקבל יהיה תקף, על הנבחן שקיבל זימון לבחינה חוזרת לגשת שוב, אחרת הציון שהושג מוקפא, ולא ניתן יהיה לקבלו או לעשות בו שימוש לצורך קבלה ללימודים אקדמיים.

כפי שתוכלו לקרוא בהמשך, גם אם יושג ציון דומה לציון הגבוה בבחינה החוזרת, יאפשר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה להשתמש בציון הגבוה, כך שאין צורך להגיע לאותו הציון בדיוק.

מדוע אלפי לקוחות כבר בחרו בערכות התרגול של ניב רווח?
תרגילים רבים ומגוונים
רמת התאמה גבוהה לבחינה
מערכת תרגול ידידותית למשתמש
אפשרות לאפס ולתרגל שוב כמה שרוצים
הסברים ברורים ומפורטים לכל הנושאים
שירות לקוחות מקסים, יעיל והוגן

מתי מתקיימת הבחינה החוזרת?

הבחינה החוזרת נעשית במשרדי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בירושלים. לרוב תיעשה הבחינה החוזרת בדיוק באותו אופן שנעשתה הבחינה הרגילה, אולם כבר שמענו על מקרים בהם נעשתה הבחינה החוזרת במתכונת ממוחשבת, או שכללה רק שלושה פרקים במקום שמונה. 

הפסיכומטרי החוזר אליו יזומן הנבחן ייערך בדרך כלל כשבוע-שבועיים לאחר מועד פרסום הציונים, אולם הפרטים המדויקים ביותר הם אלו שיופיעו בזימון החוזר.

חשוב לדעת

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מודע ללחץ שזימון זה מעורר אצל הנבחנים, וכן הוא מודע לכך שחלף חודש וחצי מאז שעשיתם את המבחן הפסיכומטרי.

מסיבה זו בדיוק, אין המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מצפה לראות תוצאה זהה לזו שהושגה, אלא תוצאה דומה לה. לא חייבים להתכונן הרבה לפני המבחן החוזר, וריענון כללי של החומר לרוב יספיק.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר

לסיכום

אם לא רימיתם - אין לכם סיבה לדאוג.

מדובר בהליך פשוט, אמנם קצת מלחיץ, אבל בסופו סביר להניח שתקבלו חדשות טובות, אפילו טובות מאוד.
נשמח לעזור לך להצליח בפסיכומטרי!
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות | +Niv Revah | בניית אתריםבניית אתרים