נשמח לעזור גם לך להצליח!

איך מתמודדים עם חרדה מהפסיכומטרי?

למה הציון הפסיכומטרי חשוב?

למה הציון הפסיכומטרי חשוב?

משקלה של הבחינה הפסיכומטרית בחיינו גדול. היא תשפיע על סיכויינו להתקבל לחוג שכל כך רצינו להתקבל אליו, ועל בחירתנו בקריירה כזו או אחרת. לעתים אנו ניגשים לבחינה הפסיכומטרית במועד האחרון שיאפשר לנו להתקבל ללימודים בשנת הלימודים הנוכחית, וציון הפסיכומטרי הופך לחשוב במיוחד שכן השגת ציון שאינו גבוה דיו משמע פספוס של שנת לימוד.

כל אלה תורמים לחרדה האוחזת בנו לנוכח הלמידה לבחינה הפסיכומטרית, אשר הולכת ומתגברת עם התקרב מועד הבחינה. במאמר הבא נסקור את הגורמים לחרדה מהבחינה ודרכי התמודדות יעילות איתה.
רק אצל ניב רווח: פסיכומטרי גמיש
אלפי תלמידים מרוצים לא טועים!
האם חרדה מהפסיכומטרי טבעית?

האם חרדה מהפסיכומטרי טבעית?

תגובת לחץ וחרדה מהבחינה הפסיכומטרית היא טבעית ומתבקשת. אחרי הכל, מדובר בבחינה אשר תשפיע על עתידכם האקדמי. יותר מכך, מחקרים בתחום הלחץ מניבים עקומת U הפוכה, שפירושה שלחץ בעוצמות נמוכות וגבוהות פוגע בתפקוד, ואילו לחץ בעוצמה בינונית עשוי אפילו להטיב עם התפקוד בבחינה הפסיכומטרית ובלמידה לקראתה.

החרדה האוחזת בנו לקראת הבחינה הפסיכומטרית משפיעה עלינו ברמה הקוגניטיבית, פוגעת בזיכרון ואף יוצרת מצבים של "בלק אאוט" וגם ברמה הפיזית, הבאה לידי בדופק מואץ, הזעה, בחילות, כאבי בטן, רעידות ועוד שאר מרעין בשין. כל אלה, מביאים בסופו של דבר לפגיעה בתפקוד בזמן הבחינה ולחיזוק התפיסה כי החרדה ממנה הייתה מוצדקת ורציונאלית.
הגורמים לחרדה מהמבחן הפסיכומטרי

הגורמים לחרדה מהמבחן הפסיכומטרי

חרדה מוגזמת עשויה לנבוע ממספר גורמים, ביניהם פרפקציוניזם מוגבר, כישלונות קודמים בפסיכומטרי ובבחינות אחרות, לחץ המופעל על ידי הסובבים, חוסר ביטחון עצמי והיעדר אסטרטגית למידה מסודרת.

למרבה הצער, מכיוון שתקופת ההכנה לבחינה הפסיכומטרית ארוכה יחסית, החרדה נמשכת רב יותר ונותנת את ביטוייה על גופנו ומחשבותינו באופן ניכר יותר. כך למשל, תלמידים רבים המתכוננים לבחינה הפסיכומטרית מעידים על חלומות בלהה וחשיבה פסימית לכל אורך תקופת הלמידה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
התמודדות עם חרדה מהפסיכומטרי

התמודדות עם חרדה מהפסיכומטרי

ראשית, כדי להתמודד עם החרדה לקראת הבחינה הפסיכומטרית, יש לנסות ולשנות את דפוסי החשיבה שהופנמו בנו במהלך הלמידה, וייתכן שאף מוקדם יותר במהלך חיינו. יש לנסות ולפרק מחשבות שאין מאחוריהן בסיס רציונאלי, ובפרט כאלה התולות את כל המשך חייכם בבחינה. זכרו שתמיד ניתן לגשת שוב במטרה לשפר את ציון הפסיכומטרי. שנית, יש לנסות לאזן את התמונה הפסימית שיצרנו באמצעות מחשבות חיוביות, ולהיאחז בהצלחות שהיו לנו בבחינות קודמות. מתוך הנחה ש"צרת רבים חצי נחמה" יש להזכיר לעצמנו שכמו שאנו בלחץ, כך גם שאר הנבחנים. 
 
אסטרטגית התמודדות נוספת עם החרדה מפני הפסיכומטרי היא שיתוף, כשהמטרה היא לא רק לפרוק, אלא גם לקבל עצות של ממש. שתפו את המדריך או אנשים מנוסים מהתחום, ונסו להישען על ניסיונם בדבר אסטרטגיות תפקוד בזמן הבחינה ולפניה. לבסוף, נסו לעשות גם דברים שעושים לכם טוב, ולא להיות מושקעים כל כולכם בלמידה. אפשרות אחרת היא להירשם לחוגי יוגה או מדיטציה, בניסיון להרפות את המחשבות השליליות ולהתרכז בטוב ובחיובי. יש כאלה שאפילו עבודה בשילוב עם פסיכומטרי עושה להם טוב.
ההמלצה שלנו

ההמלצה שלנו

זכרו תמיד שידע הוא כוח. נסו להחזיר לעצמכם את תחושת השליטה: חלקו את הזמנים נכון כך שתספיקו לכסות את כל חומר הלימוד ולהגיע מוכנים לבחינה. תרגלו הרבה, אך לא עד כדי אובדן כל הזמן הפנוי שלכם והיבלעות מוחלטת בלמידה.

בנוסף על האמור, פורום הפסיכומטרי של ניב רווח פסיכומטרי עומד לרשותכם תמיד. תוכלו לחלוק שם את מחשבותיכם וחרדותיכם, לקבל עצות מצוות המדריכים המיומן, ולהיעזר גם בעצות של תלמידים נוספים הנמצאים באותו המצב בדיוק.

ושיהיה בהצלחה!
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר