נשמח לעזור גם לך להצליח!

פטור מאנגלית בפסיכומטרי

איזה ציון צריך לקבל בפסיכומטרי כדי לקבל פטור מלימודי אנגלית?

איזה ציון צריך לקבל בפסיכומטרי כדי לקבל פטור מלימודי אנגלית?

כדי לקבל פטור מלימודי אנגלית במסגרת לימודי התואר הראשון צריך לקבל ציון 134 לפחות בפסיכומטרי או במבחן אמי''ר/אמיר''ם.
check-markלמה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
למה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
ימי לימוד גמישים
שעות לימוד גמישות
אורך הקורס
מתאים גם לחיילים
גם לתלמידי תיכון‎‏
ניב רווח
אתם מחליטים
קורסים אחרים
אחרים מחליטים
למה כדאי לקבל פטור מאנגלית בפסיכומטרי?

למה כדאי לקבל פטור מאנגלית בפסיכומטרי?

במסגרת לימודי התואר הראשון הסטודנטים נדרשים להתמודד עם חומרי לימוד בשפה האנגלית, בניהם מאמרים ומחקרים שכתובים באנגלית "אקדמית", כלומר בשפה גבוהה למדי. בשל כך, מוסדות הלימוד מקפידים לוודא שרמת האנגלית של הסטודנטים מתאימה ללימודי התואר, ומי שרמת האנגלית שלו אינה גבוהה מספיק נדרש לעשות מספר קורסים באנגלית בהתאם לרמת האנגלית שלו, כלומר לציון שהוא קיבל בפרקי האנגלית בבחינה הפסיכומטרית. כלומר, ככל שהציון באנגלית יותר נמוך – כך תצטרכו לעשות יותר קורסים ללימוד השפה האנגלית במסגרת התואר הראשון.

לימודי התואר הראשון הם מאתגרים ואינטנסיביים כשלעצמם, וקורסים נוספים ללימוד אנגלית מגדילים את העומס שיש על הסטודנט והופכים את לימודי התואר למאתגרים אפילו יותר. משום כך, רוב הסטודנטים משקיעים מאמצים רבים על מנת לקבל ציון גבוה בפסיכומטרי או במבחן אמי''ר/אמיר''ם ולקבל פטור מקורסים באנגלית או לפחות לצמצם כמה שיותר את מספר הקורסים שיידרשו לעשות.
מה רמת האנגלית שלי לפי הציון הפסיכומטרי?

מה רמת האנגלית שלי לפי הציון הפסיכומטרי?

החלוקה לרמות השונות משתנה בין מוסד למוסד, הן מבחינת הציונים הנדרשים לכל רמה והן מבחינת שם הרמה עצמה. באופן גס, ניתן לחתוך את הציונים באופן הבא:

רמת הקורס באנגלית ציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי ציון במבחן אמי"ר ציון במבחן אמיר"ם
פטור מלימודי אנגלית 134 ומעלה 134 ומעלה 134 ומעלה
מתקדמים 2 120-133 120-133 120-133
מתקדמים 1 100-119 100-119 100-119
טרום מתקדמים 2 95-99 95-99 95-99
טרום מתקדמים 1 85-94 85-94 85-94
מתחילים 2 78-84 78-84 78-84
מתחילים 1 64-77 64-77 64-77
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
האם צריך פטור מאנגלית כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון?

האם צריך פטור מאנגלית כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון?

ברוב מוסדות הלימוד לא חייבים לקבל פטור מאנגלית כדי להתקבל ללימודי התואר הראשון, אך ישנן פקולטות שקובעות ציון אנגלית מינימלי בפסיכומטרי כתנאי קבלה לתארים מסוימים. כמו כן, חשוב לציין שכדי להיות זכאים לקבלת התואר הראשון לפי דרישת המל''ג, יש למלא את דרישות הידע באנגלית של מוסד הלימודים – לקבל ציון פטור מאנגלית בפסיכומטרי או לסיים קורסי אנגלית במהלך התואר.
האם אפשר לשפר את הציון באנגלית בלי לגשת לפסיכומטרי?

האם אפשר לשפר את הציון באנגלית בלי לגשת לפסיכומטרי?

כן, אנשים שמרוצים מציון הפסיכומטרי שלהם, ורוצים לשפר רק את הציון באנגלית כדי לקבל פטור או להוריד את כמות הקורסים שיצטרכו לעשות, יכולים לגשת למבחן אמירנט (לשעבר מבחן אמיר"ם). מבחנים אלה בנויים באופן דומה לפרקי האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית, והציונים בהם נעים בין 50 ל-150.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
איך לשפר את רמת האנגלית שלי כדי לקבל פטור בפסיכומטרי?

איך לשפר את רמת האנגלית שלי כדי לקבל פטור בפסיכומטרי?

קודם כל ודאו שאתם מקדישים לכך מספיק זמן. שיפור רמת האנגלית הוא תהליך שדורש זמן והשקעה, כי צריך לתת לידע "לחלחל" על מנת שתוכלו להפנים אותו כמו שצריך.

הטיפ הראשון הוא לשלב את השפה האנגלית בחיי היום-יום שלכם. מאחר שמדובר ברכישת שפה, לימוד פסיבי אינו מספיק וכדאי ליישם את הידע החדש שאתם רוכשים באופן אקטיבי. תצפו בסרטים ותאזינו לשירים בשפה באנגלית, והשקיעו כמה דקות כדי לתרגם לעצמכם את מילים שאתם לא מכירים. גם את הרשתות החברתיות אתם יכולים לרתום לטובת לימוד אנגלית. תעקבו אחרי אנשים מפורסמים מחו''ל או אחרי עמודי מידע מעניינים באנגלית, ובמקום לגלול במהירות ולהסתכל רק על התמונות, תקדישו כמה דקות לקריאת הפוסטים שהם מפרסמים. זאת דרך מצוינת לשלב למידה עם הנאה בשעות הפנאי שלכם.

הטיפ השני הוא לפנות זמן ייעודי ללמידה, שבמהלכו תקדישו זמן ללימוד תיאורטי ומעשי. למה הכוונה? קראו כיצד לגשת לשאלות בנושאי הבחינה השונים (השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא) ולאחר מכן תתרגלו כמה שיותר שאלות שדומות לשאלות שמופיעות במבחן. כמו כן, השקיעו בלימוד מילים חדשות ושלבו קריאה של טקסטים מורכבים באנגלית, שרמתם דומה לרמה של הטקסים שמופיעים בפסיכומטרי או באמי''ר/אמיר''ם.
איך ללמוד אוצר מילים באנגלית לפסיכומטרי?

איך ללמוד אוצר מילים באנגלית לפסיכומטרי?

לימוד אוצר מילים הוא חלק משמעותי ביותר מההכנה מפני שככל שאוצר המילים שלכם עשיר, כך עולים הסיכויים שלכם לקבל פטור מאנגלית בפסיכומטרי. אבל איך לומדים את המילים ביעילות ואיך זוכרים את כל המילים הארוכות האלה? כדי ללמוד מילים רבות ולזכור את המשמעות שלהן ישנם כמה טריקים פשוטים.

ראשית, השתמשו באסוציאציות. חשבו על מילה אחרת שמזכירה לכם את המילה שאתם מנסים לזכור. זאת יכולה להיות מילה בעברית, בשפה אחרת שאתם דוברים או אפילו מילה פשוטה באנגלית. לחילופין, תנסו לקשר למילה אדם, בעל חיים, שיר, סרט או סיטואציה וכך תפנימו אותה טוב יותר. שנית, נסו להרכיב משפטים עם המילים האלה. למידה אקטיבית, שמצריכה מכם ליישם את הידע החדש בצורה פעילה, עשויה לסייע לכם לזכור את המילים טוב יותר למבחן.
מה כדאי לקרוא כדי לשפר את רמת האנגלית לקראת הפסיכומטרי?

מה כדאי לקרוא כדי לשפר את רמת האנגלית לקראת הפסיכומטרי?

לפני שניגשים למבחן הפסיכומטרי כדי לשפר את ציון האנגלית (ואולי אפילו לקבל פטור) חשוב לקרוא טקסטים שכתובים בשפה גבוהה ואפילו ספרותית ואקדמית. קריאה תורמת להעשרת אוצר המילים, להבנת מילים וביטויים מתוך הקשר ולשיפור מהירות הקריאה, מה שעשוי לעזור לכם בשאלות הבנת הנקרא בבחינה. המלצה רווחת היא לקרוא ספר עלילה או ספר עיון, מאמרים מעניינים, כתבות מעשירות וכדומה.
תלמידים ממליצים על ניב רווח פסיכומטרי
איתמר יקיר - ציון פסיכומטרי 785
785
איתמר יקיר
נועה בוימל - ציון פסיכומטרי 719
719
נועה בוימל
איתי ברקוביץ - ציון פסיכומטרי 769
769
איתי ברקוביץ
שני גריג - ציון פסיכומטרי 714
714
שני גריג
זיו רחמימוב - ציון פסיכומטרי 673
673
זיו רחמימוב
שיר רוזן-צבי - ציון פסיכומטרי 751
751
שיר רוזן-צבי
ליהיא מנחם - ציון פסיכומטרי 735
735
ליהיא מנחם
אתגר פרץ - ציון פסיכומטרי 719
719
אתגר פרץ
שני אמסלם - ציון פסיכומטרי 718
718
שני אמסלם
גדעון חורש - ציון פסיכומטרי 660
660
גדעון חורש
לאה גסמן - ציון פסיכומטרי 769
769
לאה גסמן
לרשימת הממליצים המלאה
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר