נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן פסיכומטרי משולב

מי יכול להיבחן?

מי יכול להיבחן?

בחינה פסיכומטרית באנגלית, הידועה גם בשמה השני - מבחן משולב, מיועדת למי ששפת האם שלו אינה עברית והוא שולט בשפות: אנגלית, ערבית, רוסית, צרפתית, ספרדית.
check-markלמה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
למה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
ימי לימוד גמישים
שעות לימוד גמישות
אורך הקורס
מתאים גם לחיילים
גם לתלמידי תיכון‎‏
ניב רווח
אתם מחליטים
קורסים אחרים
אחרים מחליטים
באילו שפות ניתן להיבחן?

באילו שפות ניתן להיבחן?

הבחינה הפסיכומטרית מועברת ב-6 שפות: עברית, ערבית, רוסית, צרפתית, ספרדית ואנגלית / נוסח משולב. בבואך לבחור את השפה בה תרצה להיבחן, יש לבחור בשפה בה אתה שולט בצורה הטובה ביותר.

הנוסח באנגלית / המשולב מיועד לנבחנים ששפת האם שלהם היא אנגלית, או לנבחנים ששפת האם שלהם אינה עברית או אנגלית, אך עדיין שולטים יותר באחת משתי השפות הללו מאשר בשאר השפות המוצעות.
מועדי הבחינה המשולבת

מועדי הבחינה המשולבת

חשוב לציין כי מבחני פסיכומטרי שאינם בשפה העברית או הערבית, מתקיימים במועדים מסוימים בלבד. יש לבדוק את מועדי הבחינה הפסיכומטרית ואזורי הבחינה טרם ההרשמה. באופן כללי, החל מה-1 בינואר 2018, בחינות בנוסח המשולב מתקיימות במועדי מרץ/אפריל ויולי, אך יש תמיד לוודא כי הבחינה בשפה בה אתה מעוניין להיבחן מתקיימת במועד הרצוי.

כמו כן, בחינות שאינן בשפה שאינה עברית מתקיימות רק במיקומים מסוימים, כך שאם בחרת להיבחן בבחינה שאינה בשפה העברית, ייתכן ותתבקש להיבחן במקום השונה מזה שביקשת. על כן, לפני ההרשמה לבחינה, יש לוודא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה פרטים על מועדי ומיקום הבחינות. לשפת הבחינה אין שום השפעה על ציון הבחינה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
במה שונה הנוסח המשולב?

במה שונה הנוסח המשולב?

פרק האנגלית בנוסח המשולב, בדומה לבחינה הרגילה בעברית, כתוב כולו באנגלית. לעומת זאת, בפרקי החשיבה הכמותית והמילולית, ניתן למצוא לצד כל עמוד בעברית את אותו עמוד בדיוק באנגלית, כך שהנבחן יכול לבחור באיזו שפה מבין השתיים לענות. מבחינת תוכן הבחינה, פרק האנגלית זהה לחלוטין לבחינה הרגילה, הנערכת בעברית, וכולל שאלות בנושאי השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. לעומת זאת, פרק החשיבה המילולית בנוסח המשולב נראה לעיתים שונה ולכן מומלץ בכל מקרה לעיין בבחינה לדוגמה שבאתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

הפרק הכמותי בנוסח המשולב זהה בתוכנו לבחינה הרגילה וכולל שאלות ובעיות, הסקה מתרשים ומטבלאות, סדרות חשבוניות והשוואה כמותית, בדיוק כמו בבחינה הנערכת בשפה העברית, אלא שכאמור - השאלות מתורגמת גם לאנגלית. מילים נבחרות מתוך הבחינה, אשר הכרחיות להבנת השאלה, מתורגמות גם לרוסית, איטלקית, הונגרית, פורטוגזית, הולנדית, גרמנית ואמהרית.
הרשמה לבחינה ותרגול

הרשמה לבחינה ותרגול

בעת ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית, שימו לב שאתם נרשמים לבחינה בנוסח המשולב ולא לבחינה הרגילה. בחינה לדוגמא תוכלו למצוא בחוברת ההרשמה ובאתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

כמו כן, לקט של בחינות לדוגמא ניתן לרכוש בפנייה ישירה למרכז הארצי לבחינות והערכה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחן יע"ל

מבחן יע"ל

נבחנים אשר בוחרים להיבחן בשפה שאינה עברית (כולל אלו שבוחרים בנוסח המשולב/באנגלית), יכולים להיבחן גם בבחינה הבודקת את ידיעותיהם בעברית (מבחן יע"ל). ציון הבחינה מחושב ומדווח בנפרד מציון הבחינה הפסיכומטרית.

הערה: עקב שינויים תכופים במבנה המבחן רצוי להתעדכן באתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.
תלמידים ממליצים על ניב רווח פסיכומטרי
איתמר יקיר - ציון פסיכומטרי 785
785
איתמר יקיר
נועה בוימל - ציון פסיכומטרי 719
719
נועה בוימל
איתי ברקוביץ - ציון פסיכומטרי 769
769
איתי ברקוביץ
שני גריג - ציון פסיכומטרי 714
714
שני גריג
זיו רחמימוב - ציון פסיכומטרי 673
673
זיו רחמימוב
שיר רוזן-צבי - ציון פסיכומטרי 751
751
שיר רוזן-צבי
ליהיא מנחם - ציון פסיכומטרי 735
735
ליהיא מנחם
אתגר פרץ - ציון פסיכומטרי 719
719
אתגר פרץ
שני אמסלם - ציון פסיכומטרי 718
718
שני אמסלם
גדעון חורש - ציון פסיכומטרי 660
660
גדעון חורש
לאה גסמן - ציון פסיכומטרי 769
769
לאה גסמן
לרשימת הממליצים המלאה
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר