נשמח לעזור גם לך להצליח!

מוטיבציה ללמוד לפסיכומטרי

חסרה לך מוטיבציה ללמוד?

חסרה לך מוטיבציה ללמוד?

כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהיום תתיישבו ותנסו ללמוד לבחינה הפסיכומטרית, אך לא מצאתם מספיק כוחות לעשות זאת?

אם אתם מזדהים עם התיאורים הנ"ל, נראה שגם לכם חסרה קצת מוטיבציה. המאמר הבא נועד לתת לכם קצת מידע אודות המשאב הנדיר הזה, מוטיבציה, ואולי גם יסייע במעט בהשגתו.
רק אצל ניב רווח: פסיכומטרי גמיש
אלפי תלמידים מרוצים לא טועים!
תיאוריות של מוטיבציה

תיאוריות של מוטיבציה

מוטיבציה, או בעברית – הנעה, מוגדרת במילון אבן שושן כהבאה לידי תנועה. לפי תיאוריות העוסקות בדחפים ביולוגים כמו רעב או עייפות, כשאדם אינו מאוזן מבחינה ביולוגית, הוא יפעל כדי להפחית את המתח השלילי הנוצר בו במטרה להגיע להומיאוסטזיס – איזון ורגיעה. גם פרויד שדיבר על יצר החיים והמוות טען כי יצר החיים הוא שמניע את האדם לפעול לעבר מטרות המקדמות את התפתחותו.

ניתן להתווכח אודות השאלה האם הפסיכומטרי מהווה מקור אושר עבורנו, אך לא ניתן להתווכח כי היא שלב הכרחי בדרכנו להגשמת חלומותינו האקדמיים, ועל כן, מוטיבציה להצליח בו משמעה מוטיבציה להצליח בחיים ולהתפתח ברמה האישית והמקצועית.
מוטיבציה והערכת סיכויי ההצלחה

מוטיבציה והערכת סיכויי ההצלחה

המוטיבציה של אדם להגשים את מטרותיו, ובמקרה הזה, להצליח בפסיכומטרי, תלויה בהערכתו את סיכוייו להצליח, גורם המושפע מהערכתו העצמית על סמך ניסיונו, ובחשיבות שהוא מייחס להצלחה.

כך למשל, אדם אשר אינו מאמין ביכולתו להצליח מראש יימנע מהשקעת מאמץ בהשגת המטרה, ואדם אשר אינו חש שההצלחה מספיק חשובה לשם הקדשת המאמץ, לא יטרח להקדיש משאבים ואנרגיה בהשגתה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
איך להגביר מוטיבציה ללמידה?

איך להגביר מוטיבציה ללמידה?

מחקרים מראים כי סטודנטים המפיקים הנאה מתהליך הלמידה או שבחרו מיוזמתם ללמוד על מנת לקדם את עצמם, ייטו פחות לדחיינות וירגישו יותר שליטה על תהליך הלמידה שלהם. על כן, חשוב שהבחירה בלמידה לבחינה הפסיכומטרית תגיע מתוך בחירה של התלמיד ולא כתוצאה מלחץ או מתחושת כפייה, דבר אשר יפחית בסופו של דבר את המוטיבציה ללמידה.

בנוסף, אם אתם זקוקים לחיזוקים חיצוניים, קבעו לעצמכם יעדים קטנים שבסופם יחכה לכם תגמול. כך למשל, עבור פתירת סימולציה מלאה העניקו לעצמך מאכל אהוב או מנוחה מול הטלוויזיה. הבטיחו לעצמכם שעבור למידה ותרגול של נושא מסוים – תצאו עם חברים. זכרו כי למידה במצב של חוסר מוטיבציה מוחלט אינה אפקטיבית ועל כן יש ליצור מצבים בהם הלמידה נעשית מבחירה ומרצון עד כמה שניתן.
ההמלצה שלנו

ההמלצה שלנו

זכרו תמיד שאף אחד אינו נהנה מלימודים אינטנסיביים לקראת בחינה חשובה במיוחד, אך בתוך תהליך הלמידה ניתן ליצור מצבים קטנים שיניעו אתכם לשבת וללמוד.
 
בהצלחה!
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר