נשמח לעזור גם לך להצליח!

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הוקם בשנת 1981 בעקבות צורך שהעלה ועד ראשי האוניברסיטאות בישראל בכלי מיון אחיד, תקף ומהימן שיאפשר סינון יעיל ואמין של מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אקדמיים. המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מאחד מעריכים מקצועיים רבים במטרה לשפר את בחינות הכניסה לאוניברסיטאות, למכללות ולמוסדות הלימוד השונים בישראל.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה רשום כעמותה ללא כוונת רווח שחברות בה האוניברסיטאות בישראל: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל־אביב, הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, מכון וייצמן למדע, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן־גוריון בנגב ואוניברסיטת בר־אילן. המרכז הארצי לבחינות ולהערכה שם לעצמו למטרה למיין ביעילות את המועמדים למוסדות הלימוד, לפתח כלים למיון ולהערכה, לערוך מחקרים לצורך שיפור כלי ההערכה והמיון, לקדם את תחום הבחינות ועוד.
check-markלמה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
למה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
ימי לימוד גמישים
שעות לימוד גמישות
אורך הקורס
מתאים גם לחיילים
גם לתלמידי תיכון‎‏
ניב רווח
אתם מחליטים
קורסים אחרים
אחרים מחליטים
תחומי אחריות

תחומי אחריות

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מחבר בחינות בעבור מערכת החינוך בישראל, בחינות ידע והערכת כישורים מיוחדים ויכולות לא־קוגניטיביות, בהן נבחנים כ- 80 אלף מועמדים בשנה.

בנוסף, אחראי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה על בנייתה וניסוחה של הבחינה הפסיכומטרית. רוב הניגשים לבחינה הפסיכומטרית ייגשו אליה בעברית, אולם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מציע בחינה פסיכומטרית גם בשפות אחרות - אנגלית, רוסית, ערבית, צרפתית ועוד.
מחקרים ופרויקטים

מחקרים ופרויקטים

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מקיים מחקרים ופרויקטים שונים, כשאחד הבולטים בהם מתקיים במימון קרן המחקר מאל"ו. קרן זו תומכת בנושאים המקדמים את השימושים, הידע, ההבנה והפיתוח של מבחנים וכלי הערכה פסיכומטריים, אבחוניים, ייעוציים ופסיכולוגיים. הקרן נועדה גם לקדם נושאים כמו ידע במבחנים, מתודולוגיה וכלים סטטיסטיים ופסיכומטריים בתחום החינוך, כלים בתחום לקויות למידה, ייעוץ והשמה, סיכונים בתחום המדידה, סוגיות חישוביות במדידה ובהערכה, מתודולוגיות במדידה ובהערכה, סוגיות משפטיות ואתיות בכלי המדידה וההערכה ועוד.

בנוסף, מנהל המרכז הארצי לבחינות ולהערכה פרויקט בשפה העברית שנועד לפתח כלים ממוחשבים להערכת טקסטים בעברית, ביניהם מילון מורפולוגי המהווה את הבסיס לניתוח טקסטים. המילון כולל את צורות הכתיב והנטייה של המילים בעברית, שורשים ועוד. כלי נוסף הוא מנתח מורפולוגי ממוחשב המפיק את כל הפירושים המורפולוגיים (בניין, גוף, מין, מספר, זמן וכו') עבור טקסט נתון. מיזמים נוספים המתקיימים מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הם בחינות לבעלי לקויות למידה, בחינות מקוונות, תערוכת מבחנים ומדידה לציבור מטעם מוזיאון המדע בירושלים, האגודה הישראלית לפסיכומטריקה המקדמת מחקר מקצועי בהערכה והמדידה בארץ ועוד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
יצירת קשר

יצירת קשר

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה ישמח לענות על כל שאלה בנושא הבחינה הפסיכומטרית ובחינות קבלה אחרות למוסדות הלימודים השונים. ניתן ליצור איתם קשר בטלפון שמספרו 6759555–02 או לבקר באתר האינטרנט של המרכז הארצי.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מספק את כל המידע שעל הנבחן לדעת על הפסיכומטרי: מועדי הבחינה, שעת הבחינה, ציוני הבחינה, הליכי ההרשמה, פרטי שיבוץ לפי אזור מגורים, עלות הבחינה, החומר לבחינה, דוגמאות לשאלות ופתרונן, הנחיות והמלצות לפני הבחינה ועוד.
תלמידים ממליצים על ניב רווח פסיכומטרי
איתמר יקיר - ציון פסיכומטרי 785
785
איתמר יקיר
נועה בוימל - ציון פסיכומטרי 719
719
נועה בוימל
איתי ברקוביץ - ציון פסיכומטרי 769
769
איתי ברקוביץ
שני גריג - ציון פסיכומטרי 714
714
שני גריג
זיו רחמימוב - ציון פסיכומטרי 673
673
זיו רחמימוב
שיר רוזן-צבי - ציון פסיכומטרי 751
751
שיר רוזן-צבי
ליהיא מנחם - ציון פסיכומטרי 735
735
ליהיא מנחם
אתגר פרץ - ציון פסיכומטרי 719
719
אתגר פרץ
שני אמסלם - ציון פסיכומטרי 718
718
שני אמסלם
גדעון חורש - ציון פסיכומטרי 660
660
גדעון חורש
לאה גסמן - ציון פסיכומטרי 769
769
לאה גסמן
לרשימת הממליצים המלאה
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר