נשמח לעזור גם לך להצליח!

מה קורה ביום הבחינה?

המבחן הפסיכומטרי הגיע!

המבחן הפסיכומטרי הגיע!

התרגשות גדולה. הבטן מתהפכת והרגשות מעורבים: מצד אחד, פחד, התרגשות וחרדה מפני בלאקאאוט מציפים אתכם. מצד שני - היום תסיימו פרק משמעותי בחייכם ותוכלו לנשום לרווחה ואפילו קצת לנוח (בשאיפה שעד הלימודים האקדמיים המיוחלים).

מה בעצם קורה ביום הבחינה? לאן אמורים ללכת? יגידו לי מתי להפוך את הדף? ואם הסטופר יתקלקל - אדע כמה זמן נשאר לי? ומה קורה אם אני מאחר? תשובות לכל השאלות החשובות הללו בעמוד שלפניכם.

לקריאה נוספת על ההיערכות לקראת יום הבחינה
check-markלמה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
למה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
ימי לימוד גמישים
שעות לימוד גמישות
אורך הקורס
מתאים גם לחיילים
גם לתלמידי תיכון‎‏
ניב רווח
אתם מחליטים
קורסים אחרים
אחרים מחליטים
הגעה לאוניברסיטה/מכללה

הגעה לאוניברסיטה/מכללה

אנו ממליצים להגיע למקום הבחינה מספר ימים לפני הבחינה, על מנת לוודא שאתם יודעים כיצד להגיע למוסד הלימודים ולכיתה הספציפית שבה שובצתם. לאלו מכם שלא יוכלו להגיע לפני מועד הבחינה, מומלץ להגיע כשעה לפני התחלת הבחינה, אולם קחו בחשבון שלעתים המתנה זו עשויה להיות מורטת עצבים.

ההתמצאות באוניברסיטה או במכללה בה אתם עושים את הבחינה לעיתים אינה קלה, וחלק ממוסדות הלימוד גדולים ובהם עשרות כיתות בחינה בכל מועד. כך גם תספיקו למצוא את הכיתה בה הנכם נבחנים, גם ללכת לשירותים במידת הצורך, ובכלל להתרגל למקום ולאווירה, ואולי אף לפגוש חברים שירגיעו אתכם.
כניסה לכיתה ואישור הגעה

כניסה לכיתה ואישור הגעה

על דלת הכיתה בה הנכם נבחנים תמצאו רשימה של מי שנבחן באותה הכיתה. נציגי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה תולים את הרשימה על הדלת מבעוד מועד. בשעה 9:00 (אם מועד הבחינה הוא 9:30) יאפשרו לכם הבוחנים להיכנס לכיתה. בכניסה תידרשו להציג תעודת זהות למשגיח/ה שעומדים בפתח הדלת, ולאחר מכן מציגים את תעודת הזהות ונרשמים למשגיח השני שיושב בשולחן ליד הלוח.

לאחר ההרשמה, נותן המשגיח לכל נבחן שני דפי תשובות: האחד עבור מטלת הכתיבה, והשני עבור שמונת פרקי הברירה. המשגיח גם יורה לכם באיזה מקום בכיתה עליכם להתיישב. את התיקים וחפציכם האישיים שאינם דרושים לצרכי הבחינה תתבקשו לשים בצד הכיתה או ליד הלוח בקדמת הכיתה. אם תהיו מעוניינים לצאת מהכיתה מרגע כניסתכם ועד לשעת התחלת הבחינה, יש לקחת אתכם את תעודת הזהות, ולהראותה שוב כאשר תחזרו לכיתה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
הוראות כלליות לפני הבחינה

הוראות כלליות לפני הבחינה

בשעה 09:25 תיסגר הדלת, והמשגיחים יחלו בהקראת ההוראות הכלליות לבחינה, כגון לכתוב רק בעיפרון, יבהירו שאין לעשות שימוש במחשבון או בטלפון סלולרי וכדומה. לאחר הקראת ההוראות הכלליות, יחלקו המשגיחים את חוברות הבחינה, ויציינו בפניכם שאין לפתוח אותן עד לקבלת הוראה מפורשת לעשות כן. מטלת הכתיבה מצויה באותה החוברת כמו שמונת פרקי הברירה.

בשלב זה עדיין אסור לפתוח את חוברות הבחינה. שימו לב: אין צורך להשחיר את תעודת הזהות, אך המשגיחים ינחו אתכם לבדוק ולוודא מספר תעודת הזהות שלכם מוזן כראוי על גבי דף התשובות. בנוסף, יהיה עליכם לרשום את מספר מחברת הבחינה ואת נוסח הבחינה על גבי דף התשובות.  לבסוף, תידרשו לחתום על הצהרה מאחורי דף התשובות, לפיה הנבחן הוא אכן מי שנרשם וכי אתם כשירים להיבחן.
מטלת הכתיבה והסברים נוספים

מטלת הכתיבה והסברים נוספים

השלב הבא הוא הסבר פרטני בנוגע למטלת הכתיבה, ומיד לאחריו ייקצב זמן של חצי שעה בדיוק להשלמת המטלה. בתום חצי השעה, יאספו המשגיחים את החיבורים ויסבירו לכם בנוגע להמשך מהלך הבחינה.

בין היתר תונחו כיצד לסמן בצורה נכונה את התשובות על גבי דף התשובות, כיצד תיראה השחרת אליפסה טובה ומהי השחרה שגויה, ואתם תידרשו לסמן תשובה בשדה "שאלות לדוגמה". שימו לב, אסור לקפל את דף התשובות.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
שמונת פרקי הפסיכומטרי

שמונת פרקי הפסיכומטרי

לאחר מתן ההסברים הללו, ייקצב הזמן לפרק שאלות הברירה הראשון, ומכאן ואילך ייקצבו 8 פעמים 20 דקות בדיוק - 20 דקות לכל פרק (אם המשגיח טועה בזמנים, זו זכותכם וחובתכם להעיר לו על כך באופן מיידי). בתום כל פרק, יתחיל מיד הפרק הבא. שימו לב, הבוחנים יכריזו כאשר תוותרנה 5 דקות לסיום הזמן המוקצב לכל פרק.

אם במהלך הפרק אתם מעוניינים לצאת לשירותים, יש להצביע ולקבל רשות מהמשגיחים, שאחד מהם בדרך כלל יתלווה אליכם מחוץ לכיתה. שימו לב, היציאה מהכיתה היא על חשבון הזמן המוקצב לפרק, ולא תזכו לקבל הארכה כלשהי בגין יציאה זו. זכרו שקיים איסור לדפדף לפרקים קודמים, אז הקפידו לסיים כל פרק בטרם תעברו לפרק הבא.
סיום הבחינה הפסיכומטרית

סיום הבחינה הפסיכומטרית

בסיום המבחן הפסיכומטרי תתבקשו להפסיק לסמן בדף התשובות. לאחר מכן יאספו את דף התשובות והמשגיחים יחלקו דף משוב על מהלך הבחינה. לאחר שכולם סיימו למלא את המשוב החזירו אותו למשגיחים. רק לאחר מכן ניתן יהיה לצאת מהכיתה.

שימו לב: עליכם למלא במשוב אם דבר מה חריג או בעייתי קרה במהלכה. אם לא תכתבו זאת, תישלל מכם הזכות להתלונן על כך בשלב מאוחר יותר. היה ומדובר בדבר מה ממנו סבלה כל הכיתה, ניתן לבקש בעל פה מהמשגיחים כי ימלאו זאת אף הם בדיווחיהם למרכז הארצי לבחינות ולהערכה, אך עדיין עליכם לעשות זאת גם באופן אישי באמצעות טופס המשוב.
כיתת מאחרים

כיתת מאחרים

אם תגיעו לכיתה אחרי סגירת הדלת, לא תוכלו להיכנס לכיתה. אך אל דאגה, אין זה אומר שלא תוכלו להיבחן באותו המועד!

אם הגעתם כיתה והדלת סגורה, ייצא אליכם אחד המשגיחים ויסביר לכם איך להגיע לחדר הבקרה של המרכז הארצי לבחינות והערכה, בו נמצאים נציגיו. שם יסבירו לכם איך להגיע לכיתת המאחרים.
תלמידים ממליצים על ניב רווח פסיכומטרי
איתמר יקיר - ציון פסיכומטרי 785
785
איתמר יקיר
נועה בוימל - ציון פסיכומטרי 719
719
נועה בוימל
איתי ברקוביץ - ציון פסיכומטרי 769
769
איתי ברקוביץ
שני גריג - ציון פסיכומטרי 714
714
שני גריג
זיו רחמימוב - ציון פסיכומטרי 673
673
זיו רחמימוב
שיר רוזן-צבי - ציון פסיכומטרי 751
751
שיר רוזן-צבי
ליהיא מנחם - ציון פסיכומטרי 735
735
ליהיא מנחם
אתגר פרץ - ציון פסיכומטרי 719
719
אתגר פרץ
שני אמסלם - ציון פסיכומטרי 718
718
שני אמסלם
גדעון חורש - ציון פסיכומטרי 660
660
גדעון חורש
לאה גסמן - ציון פסיכומטרי 769
769
לאה גסמן
לרשימת הממליצים המלאה
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר