נשמח לעזור גם לך להצליח!

ציונים בבחינת יעל

מבחן יעל - מידע כללי

מבחן יעל - מידע כללי

מבחן יעל נועד לבחון את רמת הידע של מועמדים ללימודים אקדמיים בישראל בשפה העברית. במאמר זה תוכלו למצוא מידע אודות משמעות הציונים, אופן חישוב הציונים בבחינת יע"ל, סקאלת הציונים ומסירת הציונים לנבדקים ולמוסדות הלימוד.

כמו כן, קראו על ההכנה למבחן יעל ועברו על מבחן יעל לדוגמא.
טרם רכשת הכנה למבחן יעל?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
אופן חישוב הציונים בשאלות

אופן חישוב הציונים בשאלות

מבחן יעל מורכב מחלק של שאלות רבות ברירה ומכתיבת חיבור. בפרקים הכוללים שאלות רבות ברירה מחושב תחילה ציון גלם, המהווה את סכום התשובות הנכונות בפרקים הללו.

ציוני הגלם מומרים לאחר מכן לציוני תקן, שהם למעשה ציונים בסולם אחיד המאפשרים השוואה בין נבדקים ומועדים. הציונים בחלק זה נעים על סולם של 50-150.
אופן חישוב הציונים בחיבור

אופן חישוב הציונים בחיבור

ציון החיבור נקבע על ידי שני מעריכים בלתי תלויים אשר מעניקים לחיבור ציון בהסתמך על ארבעה קריטריונים: תוכן, מבנה, עושר לשוני ותקינות הלשון.

ציון החיבור הוא למעשה ממוצע הציונים של שני המעריכים, הניתן גם הוא בסולם ציונים אחיד הנע בין 50 ל- 150.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
חישוב ציון יעל כללי

חישוב ציון יעל כללי

הציון הכללי במבחן יעל הינו ממוצע משוקלל של פרקי השאלות רבות הברירה ומטלת החיבור, כאשר לפרקי השאלות ניתן משקל של 2/3 ואילו לציון במטלת החיבור ניתן משקל של 1/3.

ציונים במבחן יעל נעים גם הם בין 50 ל- 150. חשוב לדעת – החל מדצמבר 2002 מחושבים הציונים במבחן יעל אחרת מבעבר, ועל כן אין להשוותם לציונים שחושבו קודם לכן.
בחינת יעל – משמעות הציונים

בחינת יעל – משמעות הציונים

ציונים בבחינת יעל נועדו לקבוע האם המועמדים ללימודים אקדמיים יחויבו בלימודי עברית, כמו גם לסווגם לרמות ידע. יש לציין כי חלק ממוסדות הלימוד בישראל עשויים להציב רף של ציון בבחינת יעל כתנאי לקבלה בחוגיהם.

כל חוג ומוסד לימודים זכאי לקבוע את הקריטריונים לקבלה לשורותיו, כך שציון בבחינת יעל עשוי שלא להספיק לקבלה במוסד אחד אך להוות ציון מספק עבור קבלה במוסד לימודים אחר.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
דיווח ציוני יעל לאקדמיה

דיווח ציוני יעל לאקדמיה

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מעביר את הציונים בבחינה באופן ישיר למוסדות הלימוד הבאים: לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, לאוניברסיטת בר-אילן, לאוניברסיטת חיפה, לאוניברסיטה העברית בירושלים, לאוניברסיטת תל-אביב, לטכניון, למכללה האקדמית עמק יזרעאל, למכון וינגייט – המכללה לחינוך גופני, למכללה האקדמית אחווה, למכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי, למכללה האקדמית תל-חי, למכללת סמינר הקיבוצים ולמרכז האקדמי רופין.

במידה והנבחן מתנגד שציונו בבחינה ידווח לאחד מהמוסדות הנ"ל, עליו לשלוח בקשה כתובה למדור ציונים במרכז הארצי לבחינות והערכה עד ליום הבחינה. רק אישור כתוב ממדור ציונים יחייב את המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בכל הנוגע לאופן דיווח הציונים.
מסירת ציוני יעל לנבחנים

מסירת ציוני יעל לנבחנים

ציונים במבחן יעל ידווחו לנבחנים בדואר אלקטרוני תוך 45 ימים מיום הבחינה. דו"ח הציונים שיקבל הנבחן כולל את הציונים בכל אחד משני החלקים (שאלות רבות ברירה וחיבור) כמו גם את הציון הכללי בבחינה. הציונים מחושבים בו זמנית לכל הנבדקים, ועל כן לא ניתן להקדים את דיווח הציונים של נבחן כזה או אחר.

ציונים לא ידווחו טלפונית או בפקס, אלא באמצעות דואר אלקטרוני או דואר ישראל בלבד, בהתאם להסכמת הנבחן. ציוני הנבחנים יופיעו גם באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אליו יוכלו לגשת הנבחנים באמצעות שם, מספר תעודת זהות ומספר אסמכתא.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר