נשמח לעזור גם לך להצליח!

שינה ופסיכומטרי

הקדמה

הקדמה

העולם המודרני בו אנו חיים הפכו את השינה למצרך נדיר. אנשים רבים ישנים פחות מ- 6 שעות בלילה, מספר השעות המומלץ לאדם בוגר. המחקרים מדברים על קשר בין תוחלת חיים נמוכה למיעוט בשינה, ואותו מיעוט בשינה נמצא קשור לפגיעה בביצועים במטלות קוגניטיביות.

מאמר זה יסקור את הקשר שבין שינה לפסיכומטרי, וידגיש את החשיבות שבשינה איכותית וארוכה דיה בתקופת הלמידה למבחן הפסיכומטרי.
check-markלמה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
למה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
ימי לימוד גמישים
שעות לימוד גמישות
אורך הקורס
מתאים גם לחיילים
גם לתלמידי תיכון‎‏
ניב רווח
אתם מחליטים
קורסים אחרים
אחרים מחליטים
עד כמה השינה חשובה?

עד כמה השינה חשובה?

מחקרים רבים מדברים על קשר בין תוחלת חיים נמוכה, שינה בת פחות מ- 6 שעות בלילה לאדם בוגר, עליה בסיכון למחלות לב, בעיות זיכרון, לחץ, דיכאון, סיכון מוגבר לתאונות ועוד.

עם זאת, יש לציין כי מחקרים מצאו כי גם שינה ארוכה אינה מועילה לאריכות ימים ולעתים אף מזיקה. בנוסף, נמצא כי פעילות גופנית מקלה על הירדמות מהירה בלילה, ומביאה להתארכות משך השינה העמוקה.
שינה ולמידה למבחנים

שינה ולמידה למבחנים

ולענייננו – הבחינה הפסיכומטרית. שינה חשובה להתפתחות ולתפקוד. באופן ספציפי יותר, קיים קשר בין שנת REM ללמידה, כך שחסך בשינה מהסוג הזה עלול לגרום לקשיים בזיכרון ולביצועים נמוכים יותר במטלות קוגניטיביות שונות. בזמן השינה משחרר הגוף הורמון נוגד חמצון בשם מלטונין, המונע נזק מהתאים במוח, שאותם כמובן, כולנו צריכים על מנת לפעול באופן תקין.

בנוסף, שינה שומרת על אנרגיה ומאפשרת לנו לצבור כוחות ולתפקד באופן ערני ומודע במשך היום. בנוסף, אנשים שישנים טוב יותר פחות עצבניים, פחות עייפים, מראים פחות רגישות לכאב, מרוכזים יותר, מדברים טוב יותר ובאופן כללי – מתפקדים טוב יותר.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
שינה והמבחן הפסיכומטרי

שינה והמבחן הפסיכומטרי

פסיכומטרי הוא מבחן המצריך מאיתנו הפעלה של מגוון יכולות קוגניטיביות בהן קריאה, כתיבה, זיכרון לטווח קצר וארוך, עיבוד מידע, עשיית אינטגרציה בין ידע ממקורות שונים ועוד. אדם עייף מגיע לבחינה עם פחות משאבים, ועל כן, גם אם הוא שולט היטב בחומרי הלימוד ופתר את כל התרגילים בקורס נכונה – מחסור בשינה עלול להשפיע לרעה על מיצוי הפוטנציאל הטמון בו, וכפועל יוצא – על תפקודו וציונו בבחינה.

בנוסף, פסיכומטרי אינו מבחן קל במובן הזה שהוא דורש שמירה על ריכוז לאורך זמן. אדם שאינו ישן שינה מספקת או איכותית, יתקשה לשמור על ריכוז בעת הבחינה, ורמת התפקוד שלו תלך ותידרדר ככל שהבחינה תתקדם.
לסיכום

לסיכום

המבחן הפסיכומטרי אינו מייצג אך ורק את היכולות שלנו, אלא האופן בו הוא בנוי משקף גם את האופן בו תפקדנו. כאשר אנו מגיעים לבחינה עייפים או לא מרוכזים – הדבר ישפיע באופן משמעותי על ציון הפסיכומטרי שנקבל.

אמנם למידה לפסיכומטרי מצריכה מוטיבציה, ולעתים למידה עד השעות הקטנות של הלילה בגלל אילוצי עבודה או אילוצים אחרים, אך יש לנסות ובכל זאת להקפיד על מספר שעות שינה אשר יעניק לגופנו את המנוחה שהוא זקוק לה, ולמוחנו את היכולת לבטא את הפוטנציאל הפסיכומטרי הטמון בו.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תלמידים ממליצים על ניב רווח פסיכומטרי
איתמר יקיר - ציון פסיכומטרי 785
785
איתמר יקיר
נועה בוימל - ציון פסיכומטרי 719
719
נועה בוימל
איתי ברקוביץ - ציון פסיכומטרי 769
769
איתי ברקוביץ
שני גריג - ציון פסיכומטרי 714
714
שני גריג
זיו רחמימוב - ציון פסיכומטרי 673
673
זיו רחמימוב
שיר רוזן-צבי - ציון פסיכומטרי 751
751
שיר רוזן-צבי
ליהיא מנחם - ציון פסיכומטרי 735
735
ליהיא מנחם
אתגר פרץ - ציון פסיכומטרי 719
719
אתגר פרץ
שני אמסלם - ציון פסיכומטרי 718
718
שני אמסלם
גדעון חורש - ציון פסיכומטרי 660
660
גדעון חורש
לאה גסמן - ציון פסיכומטרי 769
769
לאה גסמן
לרשימת הממליצים המלאה
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר