לקבלת מידע על הספרים, השאירו פרטים כאן:

כמה מבחני סימולציה לעשות?

פעמים רבות נשאלנו כמה מבחנים מלאים המהווים סימולציה באמת צריך לעשות כדי להגיע לבחינה בשיא. ישנם אנשים המסתפקים ב- 4 בחינות, ישנם כאלה שמשיגים עוד ועוד מבחנים ועושים כמעט 20. אז מה כדאי? האמת, כרגיל, נמצאת היכן שהוא באמצע.

סוגי מבחנים
ניתן לחלק את המבחנים הפסיכומטריים שתמצאו לשלושה סוגים:
בחינות אמת מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה - מפורסמות באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.
בחינות המפורסמות באוגדן "פסיכומטרי מכל הבחינות", אותן ניתן לרכוש בחנויות הספרים

סימולציות שנכתבו ע"י מכוני הכנה

מבחנים משני הסוגים
בכל מקרה, לא משנה כמה מבחנים בחרתם לעשות, תדאגו שעל כל סימולציה, אתם עושים גם מבחן אמת שפורסם ע"י המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (יחס של 1:1). למבחנים שכתבו מכוני ההכנה יתרונות משלהם, ולמבחני האמת יתרונות משלהם. לשני סוגי המבחנים, ישנם גם חסרונות, ופיתרון של מבחנים משני הסוגים מקזז את החסרונות ומנצל את היתרונות. אם אפשר, היינו ממליצים גם לעשות את המבחנים הללו לסירוגין, כלומר - פעם מבחן אמת, ופעם מבחן מאוגדן "פסיכומטרי מכל הבחינות", כאשר המבחן האחרון שתעשו, כפי שנסביר מיד, יהיה מבחן הפסיכומטרי המצורף לחוברת ההרשמה.

מבחני האמת
אנו ממליצים לעשות 5 מבחני אמת:
בראש ובראשונה, המבחן הפסיכומטרי האמיתי והעדכני ביותר הוא תמיד המבחן המפורסם בחוברת ההרשמה. שמרו מבחן זה עד לתום הלימוד, ועשו אותו יומיים טרם המועד האמיתי של המבחן. זהו המבחן המסכם והאחרון שלכם במהלך המרתון, ללא קשר למכון ההכנה בו אתם לומדים (יום לפני המבחן האמיתי אין לעשות מבחן!).

6 סימולציות נוספות מצויות באוגדן שמפרסם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, שנקרא "פסיכומטרי מכל הבחינות". המבחנים שבאוגדן זה ממוספרים אף הם, כאשר גובה המספור מצביע על עדכניות המבחן. לפיכך, מתוך ששת המבחנים המצויים באוגדן, עליכם לעשות את הארבעה הממוספרים במספרים הגבוהים ביותר.

מספר המבחנים שמספקים מכוני ההכנה השונים משתנה ממכון למכון. אנו סבורים, כפי שהסברנו לעיל, כי יש לנסות לשמור על יחס של בערך 1:1 בין סוגי המבחנים שאתם עושים. לפיכך, ניתן בהחלט להסתפק בארבעה או בחמישה מבחנים מאוגדן המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ולהוסיף לכך את חמשת מבחני האמת כפי שהוסבר לעיל. בנוסף, בין המבחנים כפי שצוינו לעיל, ניתן לפתור את בחינת הסימולציה המוצעת בחינם באתר זה.

פירוק מבחנים לפרקים בודדים
אם יש לכם מבחנים נוספים, תוכלו לפרקם לפרקים בודדים:
ישנה חשיבות גדולה ביותר לניהול זמנים נכון בתוך הפרקים עצמם. לכן, תוכלו לקחת פרקים בודדים מתוך יתר המבחנים, ולתרגל את ניהול הזמנים. שני מבחנים שניתן לפרקם מבעוד מועד הם שני המבחנים בעלי המספור הנמוך שבאוגדן "פסיכומטרי מכל הבחינות".

סיכום
אנו ממליצים לעשות בין שמונה לעשרה מבחני סימולציה. כפי שהוסבר, יש לנסות ולשמור על יחס של 1:1 בין מבחני אמת מאתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, לבין סימולציות מאוגדן "פסיכומטרי מכל הבחינות".

בואו לראות בעצמכם מה חושבים תלמידים שתרגלו עם חומרי הלימוד שלנו ואילו ציונים קיבלו!