לקבלת מידע על הספרים, השאירו פרטים כאן:

מבחני סימולציה

כמה סימולציות לפתור?
פעמים רבות נשאלנו כמה מבחנים מלאים המהווים סימולציה באמת צריך לעשות כדי להגיע לבחינה הפסיכומטרית בשיא.

ישנם אנשים המסתפקים ב- 4 בחינות, ישנם כאלה שמשיגים עוד ועוד מבחנים ועושים כמעט 20. אז מה כדאי? האמת, כרגיל, נמצאת היכן שהוא באמצע.
מבחנים מלאים שניתן לפתור
ניתן לחלק את המבחנים הפסיכומטריים שתמצאו לשלושה סוגים:
1- בחינות אמת מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה - מפורסמות באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.
2- בחינת הפסיכומטרי המלאה המגיעה עם ערכת ההרשמה לפסיכומטרי.
3- סימולציות שנכתבו ע"י מכוני הכנה, כמו אלו המגיעות בערכת הספרים של ניב רווח פסיכומטרי.

שילוב בחינה עם סימולציה
לא משנה כמה מבחני סימולציה תחליטו לעשות, דאגו שעל כל סימולציה, תפתרו גם מבחן אמת שפורסם על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (יחס של 1:1), והקפידו כי הבחינות שתפתרו יהיו בחינות התואמות למתכונת החדשה (החל מאוקטובר 2012). למבחנים שכתבו מכוני ההכנה יתרונות משלהם, ולמבחני האמת יתרונות משלהם. לשני סוגי המבחנים יש גם חסרונות, ופיתרון של מבחנים משני הסוגים מקזז את החסרונות ומנצל את היתרונות.

אם אפשר, היינו ממליצים גם לעשות את המבחנים הללו לסירוגין, כלומר - פעם מבחן אמת ופעם מבחן סימולציה שנכתב על ידי מכון ההכנה שמחומריו אתם לומדים. עם זאת, יש להקפיד שהמבחן האחרון שתפתרו (יומיים לפני הבחינה) יהיה מבחן הפסיכומטרי המצורף לחוברת ההרשמה. אנו חוזרים ומזכירים - ביום שלפני המבחן האמיתי אין לעשות מבחן, ועדיף שלא ללמוד כלל, אלא לנוח ולהתכונן נפשית. אנו מזכירים כי בין אם תבחרו ללמוד עם ערכת הלימוד של ניב רווח, הכוללת גם בחינות סימולציה, ובין אם לא, קיימת באתר בחינת סימולציה חינמית.
פירוק מבחן לפרקים בודדים
אם יש לכם מבחנים נוספים, תוכלו לפרקם לפרקים בודדים. ישנה חשיבות גדולה ביותר לניהול זמנים נכון בתוך הפרקים עצמם.

תוכלו לקחת פרקים בודדים מתוך יתר המבחנים, ולתרגל את ניהול הזמנים. הדבר רלוונטי במיוחד עבור בחינות אמת במתכונת הישנה, אשר חלק מפרקיהם עדיין רלוונטיים למתכונת הפסיכומטרי החדשה.
סיכום
אנו ממליצים לפתור בין שמונה לעשרה מבחני סימולציה.

כפי שהוסבר, יש לנסות ולשמור על יחס של 1:1 בין מבחני אמת מאתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, לבין סימולציות מאוגדן "פסיכומטרי מכל הבחינות".
תלמידים ממליצים
בואו לראות בעצמכם מה חושבים תלמידים שתרגלו עם חומרי הלימוד שלנו ואילו ציונים קיבלו!
חזור למעלה