נשמח לעזור גם לך להצליח!

מיתוסים על הבחינה

פסיכומטרי - אמונות טפלות ומיתוסים

פסיכומטרי - אמונות טפלות ומיתוסים

הבחינה הפסיכומטרית מעלה בנבחנים הרבה חששות: מה יקרה אם לא אספיק הכל? מה לעשות כשלא אדע מה התשובה הנכונה? והאם נכון הדבר שבמועד מסוים אצליח יותר מאשר באחרים? החרדות הרבות הביאו לגל שמועות אודות הבחינה הפסיכומטרית, אותן ננסה להפריך במאמר הבא. מומלץ לקרוא את הדברים בעיון ומעל לכל – לנשום. ולא, אין צורך ללבוש את חולצת המזל שלכם כדי להצליח.

לימודים למבחן הפסיכומטרי הינם עמוסים, אינטנסיביים ומייגעים, ומביאים את הנבחנים לפיתוח שלל אמונות טפלות ומיתוסים בנוגע לבחינה. אמונות אלה מקורן בניסיון לקצר את תהליך הלמידה ולהיאחז במגוון טכניקות ואסטרטגיות פתרון שיסייעו בהשגת הציון המיוחל. יש להדגיש כי אנחנו, בניב רווח פסיכומטרי, איננו דוגלים בקיצורי דרך, שיטות או קסמים. במקום זאת, אנו מאמינים בלמידה קשה למבחן הפסיכומטרי, ומאמינים כי אפשר להצליח בפסיכומטרי גם מבלי להיעזר בטכניקות לא מבוססות אלה.
check-markלמה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
למה ללמוד דווקא אצל ניב רווח?
ימי לימוד גמישים
שעות לימוד גמישות
אורך הקורס
מתאים גם לחיילים
גם לתלמידי תיכון‎‏
ניב רווח
אתם מחליטים
קורסים אחרים
אחרים מחליטים
אין באמת חולצת מזל...

אין באמת חולצת מזל...

כמה פעמים אמרתם לעצמכם: "אני תמיד מפספס את האוטובוס", בעוד שבפועל, מספר הפעמים שבהם הגעתם לתחנת האוטובוס והאוטובוס הגיע בזמן, או לחילופין, אפילו המתנתם לו, חמק מעיניכם? הדבר נובע מהנטייה האנושית לזכור אירועים בולטים שקרו לנו, ולהזניח אירועים אחרים, פחות בולטים. כאשר קיבלתי 100 במבחן בספרות שכל כך חששתי ממנו כשלבשתי את חולצת המזל שלי, הדבר יותיר בי חותם כה גדול, עד כדי כך שאטה ליצור קישור אסוציאטיבי בין לבישת החולצה להצלחה בבחינה, בעוד שבפועל, מספר הפעמים בו הצלחתי במגוון הזדמנויות אחרות בזמן שלבשתי חולצות אחרות חומק מעיניי. 

בנוסף, אדם עשוי לבחור ללבוש את חולצת המזל שלו בכל פעם שייגש להיבחן בכל מבחן שהוא, ובכך לא יותיר לעצמו הזדמנות לבחון האם תיתכן אפשרות שההצלחה אינה קשורה ללבישת החולצה. במילים אחרות – אין קשר בין פריט לבוש כזה או אחר להצלחה בבחינה. הצלחה בבחינה הפסיכומטרית נובעת מלמידה קשה ומאימוץ של חשיבה פסיכומטרית, ולא מקיצורי דרך כאלה ואחרים.
לנחש תמיד ג'?

לנחש תמיד ג'?

השאלות בבחינה הפסיכומטרית הינן שאלות רבות ברירה הכוללות 4 מסיחים, כאשר לכל אחד מהם סיכוי של 25% אחוז להיות התשובה הנכונה.

לכן, אין סיבה מיוחדת לנחש דווקא את תשובה ג', או כל תשובה אחרת. במידה ואין בידיך שום רמז לפסילת מסיחים נוספים – ניתן לבחור כל מסיח שהוא.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
ניתן לזהות את הפיילוט?

ניתן לזהות את הפיילוט?

פרקי הפיילוט היכולים להופיע בכל אחד משלושת חלקי הבחינה (מילולי, כמותי או אנגלית) משמשים את המרכז הארצי לבחינות ולהערכה לצרכי בקרה של איכות השאלות ולהשוואת רמת הבחינות השונות. קיימת אמונה בקרב נבחנים כי במידה ונתקלת בשאלה מסוג שטרם נתקלת בו, או בשאלה אשר הנבחן חווה כקשה במיוחד, סביר כי מדובר בפרק פיילוט, אשר אפשר לוותר על השקעה בפתרונו, ולמעשה "לשמור את האנרגיות" לפרקים האמיתיים.

גם פה, אנו מאמינים כי כל ניסיון כזה לנחש את פרקי הפיילוט הוא בגדר התגרות במזל, ואינו שווה את הזמן והמשאבים שאנו מקדישים לניחוש. יש להתייחס לכל פרק בבחינה בשיא הרצינות כאילו היה פרק אמיתי מבחינתכם, ולא לנסות לקצר תהליכים. היערכו מראש לבחינה בת 8 פרקים, אשר בכל אחד מהם עליכם להשקיע באותה המידה.
מועדים "קלים" יותר מאחרים

מועדים "קלים" יותר מאחרים

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מפרסם מדי שנה נתונים סטטיסטיים אודות ממוצע הציונים בבחינה מדי מועד. התבוננות קלה בדו"חות של שנים קודמות מגלה כי לא ניתן לנבא מתי יהיה ממוצע הבחינה גבוה יותר, וכי ישנן שנים בהן מועד פברואר הוא בעל הממוצע הגבוה ביותר, וישנן שנים בהן מועד יולי הוא בעל הממוצע הגבוה או לחילופין, אפריל או דצמבר.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מקפיד על אותה רמת קושי בכל הבחינות ובכל המועדים בהסתמך על תפקוד הנבחנים בפיילוטים ובפורמטים ניסיוניים, כך שאין שום דרך לדעת באיזה מועד תהיה בחינה קלה יותר, פשוט כי אין חיה כזו.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
לסיכום

לסיכום

כאמור, אנו בניב רווח פסיכומטרי דוגלים בלמידה קשה, ולא בחיפוש המועד הקל או בשיטות לקיצור הלמידה.

למדו היטב, הקפידו על שינה ותזונה נכונה, ומעל לכל – נסו להירגע. שום דבר אינו סופי, ותמיד ניתן לגשת שוב ולשפר. שיהיה בהצלחה!
תלמידים ממליצים על ניב רווח פסיכומטרי
איתמר יקיר - ציון פסיכומטרי 785
785
איתמר יקיר
נועה בוימל - ציון פסיכומטרי 719
719
נועה בוימל
איתי ברקוביץ - ציון פסיכומטרי 769
769
איתי ברקוביץ
שני גריג - ציון פסיכומטרי 714
714
שני גריג
זיו רחמימוב - ציון פסיכומטרי 673
673
זיו רחמימוב
שיר רוזן-צבי - ציון פסיכומטרי 751
751
שיר רוזן-צבי
ליהיא מנחם - ציון פסיכומטרי 735
735
ליהיא מנחם
אתגר פרץ - ציון פסיכומטרי 719
719
אתגר פרץ
שני אמסלם - ציון פסיכומטרי 718
718
שני אמסלם
גדעון חורש - ציון פסיכומטרי 660
660
גדעון חורש
לאה גסמן - ציון פסיכומטרי 769
769
לאה גסמן
לרשימת הממליצים המלאה
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר