נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחני אמינות

למה עוברים מבחני אמינות?

למה עוברים מבחני אמינות?

מקומות העבודה אינם מכירים אתכם. הם אינם יודעים מה הרקע ממנו אתם מגיעים ומה נעשה בעברכם. למעשה, עליהם להחליט האם לקבל אתכם לתפקיד מסוים על סמך מבחני המיון לעבודה, דבר אשר לרוב מערב מתן גישה לנכסי החברה – בין אם מדובר ברכוש החברה או בקניין רוחני שלה. כל חברה רוצה לוודא שהיא יכולה לסמוך על עובדיה שלא ינצלו גישה זו כדי לפגוע בה, ולכן חלק חשוב במבחני המיון הם המבחנים המנסים לאמוד את מידת האמינות שלכם.

מבחנים אלו מופיעים בתחילת ספר ההכנה משום שהם משמשים לסינון ראשוני של המועמדים, ולכן מקומות עבודה רבים ידחו מראש מועמד שייכשל במבחני האמינות, גם אם מדובר במועמד מוכשר ביותר. ישנן מספר דרכים לבחון את אמינות העובד. חלק מהמבחנים הינם מבחנים הבוחנים עד כמה המועמד עקבי בתשובותיו, ומתוך עקביות זו מוסקת מידת אמינותו. מבחנים אחרים בוחנים אמינות בדרכים שונות, והם נועדו לאמוד את מידת יכולתו של הארגון לבטוח במועמד.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
תוכן מבחן אמינות

תוכן מבחן אמינות

מבחני העקביות כוללים לרוב רצף של עשרות עד מאות משפטים, ועליכם לקבוע לגבי כל אחד מהם האם הוא נכון או לא נכון לגביכם. המשפטים לרוב קצרים ומתארים רגשות ועובדות על עצמכם, או מתייחסים לסיטואציות יום-יומיות.

דוגמאות למשפטים שיכולים להופיע:
 
  1. אף פעם לא שיקרתי
  2. אני אוהב לפגוש חברים
  3. אף פעם לא עישנתי סמים
  4. לפעמים אנשים מעצבנים אותי
  5. אני נפגש עם חבריי לעיתים קרובות
שימו לב!

שימו לב!

שימו לב, כאשר אתם נתקלים בהצהרה כמו "אף פעם לא שיקרתי" כדאי להצהיר שהמשפט "לא נכון" לגביכם: על אף העובדה שאמירת שקר היא פעולה שמעידה על חוסר אמינות, הבוחנים יודעים שאין אדם שלא שיקר מעולם. לכן, אם תצהירו שלא שיקרתם אף פעם, כלומר, שהמשפט נכון, הדבר יחווה בעיניהם כלא אמין, דבר שעלול לפגוע באמינות שלכם אף יותר ממצב בו אתם מצהירים ששיקרתם במהלך חייכם.

במבחני האמינות הבוחנים לא מצפים מכם לשלמות, הם מצפים שתהיו אנושיים.
אתם יכולים להודות במגרעות כל עוד הן שגרתיות ולא יוצאות דופן.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
שמירה על עקביות

שמירה על עקביות

פעמים רבות תיווכחו לראות שחלק מהשאלות תחזורנה על עצמן בניסוח שונה (למשל, שאלות 2 ו-5 בעמוד הקודם). המטרה בכך היא לבחון שאתם עקביים בתשובותיכם.

שאלות אלה לא תופענה אחת לאחר השנייה, כך שלרוב קשה לחזור אחורה ולבדוק מה עניתם. אם לא תראו עקביות בתשובות, הדבר יכול להעיד על כך שהתשובות שלכם אינן אמינות.
טיפ!

טיפ!

זכרו! אין מה להילחץ ממבחני האמינות – כל עוד אתם עונים בכנות, התשובות שלכם יהיו עקביות ומהימנות. גם אם במספר קטן של משפטים תענו תשובה שונה, אך תשמרו על עקביות לאורך כל המבחן, הדבר לרוב לא ישפיע על התוצאה שלכם באופן משמעותי.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחני אמינות

מבחני אמינות

קיימים מגוון מבחני אמינות אותם יכולים מכוני המיון השונים להעביר לכם. המשותף למבחנים הללו הוא הצגה של משימה אחת או יותר אשר במהותן הן בלתי ניתנות לביצוע, כאשר למעשה לא ניתן לבחון את עמידתכם במשימה. כך למשל, באחד ממבחני האמינות תתבקשו לעצום את עיניכם ולסמן X במיקום מסוים על גבי דף נייר. מועמד אשר יצליח לסמן X במקום הנכון בכל אחת מהפעמים יעורר מיידית חשד ואמינותו תוטל בספק.

באופן כללי, מומלץ שלא לשקר במבחני האמינות השונים. כתבו רק מה שאתם יודעים ואת מה שנכון עבורכם. פעלו בצורה שתואמת את יכולותיכם האמיתיות, ואל תנסו ליצור חזות של אדם כל-יכול על חשבון אמינותכם. הבוחנים מודעים לקושי הטמון במשימות האמינות הניתנות לכם ואינם מצפים מכם להצליח בהן בצורה מושלמת.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר