נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן העתקת ציורים והשלמת קו

שחזור ציורים – Bender-Gestalt

שחזור ציורים – Bender-Gestalt

מבחן שחזור הציורים "בנדר-גשטלט" הינו מבחן פשוט למדי: במבחן זה תוצגנה בפניכם 9 כרטיסיות שעל כל אחת מהן מופיע ציור אחר. לרשותכם דף נייר (שימו לב – יינתן לכם דף אחד עבור כל הציורים), עפרון ומחק. הכרטיסיות תינתנה לכן בזו אחר זו (אחת אחרי השנייה ולא יחד), ותפקידכם יהיה להעתיק את הציור שעליהן. במרבית המקומות לא תינתן הגבלת זמן לשם השלמת הציור. לאחר שסיימתם להעתיק ציור ועברתם לציור הבא, לרוב לא תינתן לכם אפשרות לחזור אחורה ולתקן ציור קודם. כמו כן, לא תוכלו לעשות שימוש באמצעי עזר כמו סרגל או מחוגה.

כדאי לדעת שמבחן הבנדר-גשטלט הוא אחד המבחנים החשובים ביותר להערכת יכולת התארגנות והכוחות שהנבדק מצליח לגייס. על כן, מומלץ לקחת אותו ברצינות הראויה ולא להתייחס אליו כאל כרטיסיות פשוטות בלבד. יש להפגין במהלכו דיוק ורצינות. עם זאת, יש לזכור שהמבחן גם בוחן יעילות, ולכן הימנעו מלהתעכב באובססיביות על פרטים, ופעלו באופן ענייני.

טיפ!
אם אינכם מוגבלים בזמן, בדקו היטב כל ציור בטרם תעברו לציור הבא. לרשותכם מחק – תוכלו להשתמש בו על מנת לתקן את הציור ולהפוך אותו למדויק יותר, אולם הימנעו ממחיקות מרובות והקפידו לתכנן היטב את הציור. בנוסף, כדאי לדעת כי רוב הנבדקים מעתיקים את הצורות כשהדף במאונך. דף המוצב במאוזן עלול להעיד על נטייה ילדותית (כך ילדים פורשים לרוב את דף הציור שלהם) ולכן מומלץ למקם את הדף במאונך.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
דוגמאות לציורים שיש להעתיק

דוגמאות לציורים שיש להעתיק

* התמונות המופיעות להלן אינן התמונות המקוריות המוצגות במבחן בנדר-גשטלט, אותן איננו מפרסמים מטעמי זכויות יוצרים.

העתקת ציורים מבחני מיון
דוגמא להעתקת ציורים מבחני מיון
תרגול
העתיקו את 9 הכרטיסיות. השתמשו בדף A4 חלק, עיפרון ומחק בלבד, והשתדלו להקדיש לכך כ-10 דקות.
מדדים להערכת הציור המשוחזר

מדדים להערכת הציור המשוחזר

תפיסה חזותית: כיצד הנבחן תופס את הצורות המופיעות בדף? רוב האנשים נוטים להתייחס למספר נקודות הרחוקות זו מזו במרחקים שווים כ"קו נקודות", ולא כנקודות בודדות, והדבר מתבטא בטכניקת הציור (ציור של כל "קו נקודות" לחוד), דבר שרוב האנשים מבצעים באופן טבעי והוא מעיד על תפיסה חזותית תקינה.

יכולות מוטוריות
: במדד זה מוערכת מידת השליטה של הנבחן בידו: האם הקו חזק (דבר שעלול להעיד על תוקפנות ואגרסיביות) או חלש ורועד (עלול להעיד על חוסר ביטחון וחולשה).

תיקון שגיאות: חשוב שתתקנו את עצמכם ותשתמשו במחק במידת הצורך. עם זאת, שמרו תמיד על מידתיות – זכרו שאין העתקה "מושלמת", ושמחיקות-יתר עלולות להעיד על לחץ וחוסר ביטחון.

פרופורציה וגודל: נסו לשמור על פרופורציה נכונה בין הצורות השונות בכל ציור, ובין ציור לציור. הגדלה או הקטנה של חלקים מסוימים בציור או של ציורים מסוימים מעידה על תפיסה חזותית מעוותת או על חוסר סדר. כמו כן, ציורים שאינם פרופורציונאליים ביחס לאחרים או התמקדות באלמנטים ספציפיים בציור ושינוי של גודלם מעידים גם על קושי בהתבוננות על התמונה הכללית ועל התמקדות בחלקים משניים.

דיוק: שימו לב לפרטים הקטנים בכל ציור (כמה צורות יש, מה זווית הציור וכו'), אל תוסיפו פרטים ואל תשנו פרטים (למשל, לעתים יש נטייה לנבדקים לצייר מעגלים קטנים במקום עיגולים מלאים וכו'). מידת ההקפדה שלכם על פרטים תסייע לבודקים להעריך עד כמה אתם נוטים לדקדק גם בעבודה.

כישורי ארגון וסידור: במבחן זה לא מורים לכם כיצד לארגן את הצורות בדף, אך זהו מדד שמסתכלים עליו. על כן, לפני שאתם מציירים, חשבו על סידור הציורים בדף, ונסו לשמור על מרחקים קבועים ביניהם. הקפידו גם לא לרכז את הציורים בפינה אחת בדף, אלא לנצל את רובו. כך תעבירו לבוחנים כי אתם אנשים שעובדים בצורה מסודרת ומאורגנת.

מוטיבציה: השקיעו בציורים – אינכם מתבקשים להפגין יכולות ציור יוצאות דופן, אבל נסו לדייק כמה שניתן, כי דרך הציור רואים את מידת ההשקעה. הבוחנים יסיקו מכך על המוטיבציה שלכם להשקיע ולהצליח גם בעבודה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
שחזור ציורים כמבחן זיכרון

שחזור ציורים כמבחן זיכרון

לרוב, לאחר שציירתם את הציורים פעם אחת, אחד בכל פעם, יינתן לכם דף חלק ותתבקשו לשחזר מזיכרונכם כמה שיותר ציורים (כלומר, מבלי שכרטיסיות הציורים נמצאות מולכם).

מבחן זה יבדוק את כושר הזיכרון שלכם, אך לצד זאת גם מדדים אחרים: הציור החדש יושווה לציור הראשון וייבדק בהשוואה אליו – האם הסידור שונה? האם השקעתם פחות בציור החדש? האם הוספתם או החסרתם פרטים? כל אלו מעידים על יכולותיכם: ככל שהציור החדש יהיה מדויק ומסודר יותר, כך ישתמע ממנו כי אתם בעלי יכולות גבוהות יותר.

תרגול
קחו דף A4 חדש וציירו כמה שיותר ציורים מזיכרונכם, השתמשו בעיפרון ומחק בלבד.
שחזור ציורים כמבחן יצירתיות

שחזור ציורים כמבחן יצירתיות

לעתים, לאחר העתקת הכרטיסיות, תתבקשו לעשות שימוש בחלק מהציורים או בכולם ולהמשיך אותם לכדי ציור מקורי. כמו במבחני היצירתיות, נסו להקפיד לצייר מגוון רעיונות מקוריים, וכן לפתח את הרעיונות שלכם – הקפידו לא להסתפק בציור פשטני, אלא להוסיף פרטים. כמו כן, כאשר אתם מנסים ליצור ציור חדש מתוך הציור הקיים, השתדלו שהציור החדש ישתלב באופן טבעי והגיוני בתוך הציור הקיים, ואל תסתפקו בהכנסתם האחד לתוך השני. כך למשל, שיבוץ הציור הישן כאיור על חולצה של אדם אינו מעיד על שילוב מוצלח של הציור הישן בציור החדש שלכם.
 
תרגול
השתמשו בציורים 1, 3 ו-6 וצרו מהם כמה שיותר ציורים מקוריים. לשם כך היעזרו בדף A4, עיפרון ומחק בלבד.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחן השלמת קווים

מבחן השלמת קווים

מבחן נוסף הדומה למבחן שחזור הציורים בסגנון העבודה הנדרש בו הוא מבחן השלמת קווים. מבחן זה בוחן יכולת התמדה בשגרה ועבודה בתנאים מונוטוניים תוך שמירה על דיוק וכוחות לאורך זמן. במבחן זה יוצג לכם דף ובו שלושה סוגי קווים, ותידרשו להשלים באמצעות עיפרון את שלושת הקווים בצורה מדויקת כמה שניתן. אם תגיעו לסוף השורה, תוכלו להמשיך את הקו גם בשורה נוספת. גם במבחן זה תוכלו לעשות שימוש בעיפרון ומחק, אך לא בכלי עזר אחרים. במבחן זה תוטל לרוב הגבלת זמן.
 
בעיקרון, במבחן זה נבחנים מדדים הדומים לאלו הנבחנים במבחן העתקת צורות, אך יש לשים לב לדגשים הבאים:
  • שמירה על קו ישר ועל גודל קבוע.
  • מידת ההשקעה לאורך חלקי הקו – הבוחנים מסתכלים אם אתם "מתעייפים" לקראת הסוף ופחות משקיעים.
  • הספק – היות שמבחן זה תחום בזמן, ישנה חשיבות לאורך הקו שתספיקו לצייר. זכרו כי אין העתקה מושלמת – אתם צריכים להשקיע בציור הקו, אך גם לשים לב שאתם לא מציירים מעט מידי ביחס לזמן המוקצב לכם.
  • תיקונים ומחיקות – כמו במבחן שחזור הציורים, ניתן מדי פעם למחוק ולשפר. זכרו כי את התיקונים יש לבצע באופן מידתי, כיוון שזה יכול לעכב אתכם וגם להעיד על חוסר ביטחון בעבודתכם.
תרגול השלמת קווים

תרגול השלמת קווים

השלימו את הקווים הבאים באופן מדויק ככל האפשר. אם הגעתם לקצה השורה, המשיכו את הקו בשורה נוספת. לרשותם 2 דקות לכל קו.
השלמת קווים במבחני מיון
השלמת קווים לדוגמא מבחני מיוןהשלמת קווים דוגמא ב מבחני מיון
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר