נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן השלמת משפטים

הכנה למבחן השלמת משפטים

הכנה למבחן השלמת משפטים

מבחן השלמת משפטים נועד לבדוק את יכולתו של המועמד להתמודד עם סביבתו ועם האתגרים המוצבים בפניו. למבחן זה מספר גרסאות. לעתים יוצגו בפניכם כמה עשרות משפטים כתובים שחלקם הראשון נתון, אך חלקם השני חסר, ועליכם יהיה להשלים את המשפטים הללו, ולעתים תתבקשו להשלים מספר בודד של משפטים לכדי סיפור קצר, פעם בעברית ופעם באנגלית.
 
כמו שאר מבחני האישיות, מבחן זה נועד לבחון את קווי האישיות שלכם, אך בשונה ממבחנים אחרים, הוא ממוקד יותר ומתייחס לסיטואציות ספציפיות. חלק מהמשפטים שיוצגו בפניכם יהיו כלליים מאוד ("אנשים חושבים שאני..."), וחלק יבחנו התנהגות במצבים שונים במסגרת העבודה, וכן יחס לעובדים אחרים או להנהלה במקום העבודה.
 
מבחנים אלה עשויים להיות ממוחשבים, אך לעתים יינתנו לכם במתכונת של "נייר ועיפרון". מרבית מכוני המיון יאפשרו שימש בדפי טיוטה. כאשר תתבקשו להשלים בכתב ידכם את המשפטים לכדי סיפור, ייתכן כי הסיפור שתכתבו יועבר בהמשך היום לניתוח גרפולוגי.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
התנהגות בעת העברת המבחן

התנהגות בעת העברת המבחן

בבואכם להשלים את המשפטים הנתונים, אל תתכחשו לקשיים המוצגים במשפט. התייחסו אליהם, הפגינו אופטימיות אך לא אמונה עיוורת ביכולותיכם. נסו להשלים את המשפטים באופן שיציג אתכם באור חיובי ויבליט את התכונות הטובות שלכם: חריצות, התמדה, מוטיבציה גבוהה, סבלנות, רצון להצליח ויחסי אנוש טובים. נסו תמיד למצוא דרכים יצירתיות וחכמות להתמודד עם הבעיות המוצגות במשפטים, והציגו את עצמכם כאנשים המסיקים מסקנות, לומדים לקחים וממשיכים קדימה.

התייחסו ברצינות לכל סיטואציה. אל תנסו "להתחכם", אל תנסו לכתוב בהומור, אל תזלזלו בדמויות המופיעות במשפט או ברגשותיהן ואל תתחמקו בתשובותיכם. ענו באופן מותאם לסיטואציה ושימו לב שאינכם חורגים מהמקום המוקצה לכל תשובה (המקום יהיה לרוב קטן למדי). בשאלונים מסוימים תתבקשו להשלים את המשפטים במילה אחת או במספר מילים, ואילו באחרים תתבקשו להשלים לסיפור קצר. קראו היטב את ההנחיות והשיבו בהתאם.

טיפ!
נסו להתאים את התשובות לסוג העבודה שאתם מחפשים: אם זו עבודה שדורשת יחסי אנוש טובים, שימו על כך את הדגש. אם זו עבודה שדורשת יצירתיות – נסו להעביר דרך המשפטים את העובדה שאתם בעלי רעיונות מקוריים, רצון לחדש וכו'.
דוגמאות למשפטים כלליים

דוגמאות למשפטים כלליים

במשפטים מסוג זה ינסו הבוחנים לראות כיצד אתם מפרשים את הסיטואציה. המשפטים עמומים במתכוון כך שמתאפשר לבוחנים לראות אילו מאפיינים אישיותיים או אירועים מעברכם תבחרו לציין במשפטים אלו. נסו לכתוב בפשטות ובתמצות, ואל תתארו מצבים מורכבים ומסובכים.
 
הילד בכה כי...
יום אחד הלכתי ביער ו...
בדרך כלל אני מרגישה...
הדבר שהכי מלחיץ אותי הוא...
אני הכי פוחד מ...
היא לא מרגישה בנוח כש...
קבוצת אנשים חיכתה לו, אבל הוא...
רוב האנשים לא יודעים שאני...
אני מתלונן בדרך כלל על...

טיפ!
זכרו, כאשר המשפט מתאר סיטואציה קשה, מביכה או עצובה, אין סיבה לחשוש מהשלמת משפט כך שתיווצר סיטואציה עצובה או קשה, כל עוד הדבר נעשה בצורה מותאמת. יש להשלים את המשפטים בצורה הולמת ולא ליצור סיום טוב באופן מאולץ.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
משפטים הנוגעים למקום העבודה

משפטים הנוגעים למקום העבודה

משפטים מסוג זה בוחנים את ההתמודדות שלכם עם מצבים יומיומיים בעבודה. כפי שציינו קודם לכן, אנו ממליצים לכם להשתמש במבחן זה כדי להביע את הגישה שלכם כלפי מקום העבודה. כך למשל, אם המשפט עוסק בקונפליקט שלכם עם עובדים אחרים, הציגו גישה שקולה שאינה מתלהמת או קיצונית. אם המשפט עוסק במוטיביציה שלכם ובדרך העבודה שלכם, נסו להפגין השקעה, חתירה להישגים, חוויה של הצלחה וכו'. אם אתם נדרשים לתאר מצב לא נוח בעבודה (למשל, מצב בו אתם נכשלים בעבודה) נסו להציג סיבה הגיונית למצב זה ולנסות לרכך את הסיטואציה (למשל לתאר שהתאכזבתם מעצמכם אך לא איבדתם את המוטיבציה וכו'). אל תנסו לטייח את הדברים או לייפות אותם, אל תטילו את האחריות על אחרים. היו כנים אך מכווני מטרה וברורים.
 
כשמטילים עלי משימה חדשה בעבודה, אני...
עובד טוב הוא...
עבודה מסוימת לא תהיה לרוחי אם...
זה היה היום הראשון לעבודתו, וכבר בסיומו ידע היטב...
משפטים להתנסות

משפטים להתנסות

  1. כשהפסדתי בתחרות...
  1. אני לא משקיע בעבודה כש...
  1. העובד כעס על חברו לעבודה כי...
  1. אמא טובה תמיד...
  1. כשאני חושב שמגיע לי קידום אני...
  1. הילדה לא רצתה ללכת לבית הספר כי...
  1. לפעמים אני מדמיין ש...
  1. המנהל שלי הרגיז אותי כש...
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר