נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים מילוליים

מבחנים מילוליים פסיכוטכניים

מבחנים מילוליים פסיכוטכניים

מבחנים מילוליים הינם חלק מסדרת המבחנים הפסיכוטכניים אותם עובר/ת המועמד/ת ביום המיון לתעסוקה. מדובר במבחנים מגוונים, המשלבים בתוכם הבנה והסקה וכן בוחנים את מידת השליטה של המועמדים בשפה העברית. המבחנים יהיו ממוחשבים בדרך כלל, אם כי ייתכן ומכונים מסויימים יבחרו להעבירם או חלק מהם בצורה ידנית.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מבנה מבחנים מילולייים

מבנה מבחנים מילולייים

סוגי המבחנים משתנים ממכון מיון אחד למשנהו, ואף משתנים בהתאם לתפקיד אליו מתמיין המועמד. ברוב המקרים השאלות יהיו שאלות רבות ברירה ועל הנבדק לסמן את התשובה הנכונה ביותר מבין האפשרויות המוצגות. משך הזמן למענה משתנה בהתאם למורכבות השאלה, אך לרוב תינתן כדקה לשאלה. 
סוגי מבחנים מילוליים

סוגי מבחנים מילוליים

נסקור בקצרה את המבחנים הנפוצים ביותר, המופיעים (כולם או חלקם) במבחני מיון לתעסוקה: מבחן הבנת הנקרא, אוצר מילים, אנלוגיות מילוליות וזיהוי קטגוריות.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחן הבנת הנקרא

מבחן הבנת הנקרא

במבחן הבנת הנקרא מופיעים מספר קטעי קריאה קצרים (כ-5-6 קטעים), ולאחריהם שאלות הבודקות הבנה בסיסית וכן הבנה מעמיקה יותר מצד הנבדק. חלק זה נועד לבחון יכולת קריאה מהירה, הבנה, ניתוח מידע והסקת מסקנות.

בדרך כלל השאלות המופיעות במבחן הבנת הנקרא בנויות במתכונת של נכון / לא נכון / לא ניתן לדעת, כך שאין צורך לאתר תשובה נכונה בתוך הקטע, אלא לקבוע האם ניתן להסיק מהקטע כי האמירה המופיעה בשאלה הינה נכונה או לא נכונה.
מבחן אוצר מילים

מבחן אוצר מילים

מבדק אוצר מילים, כשמו כן הוא – בודק את אוצר המילים של הנבדק. מבחן זה נחשב לאחד המבחנים החשובים ביותר בסדרת המבחנים הפסיכוטכניים. בשל חשיבותו הרבה, מומלץ להקדיש תשומת לב מרבית לכל שאלה.

לא תמיד תישאלו באופן ישיר על פירושם של ביטוי או מילה. לעיתים תתבקשו לסמן הפכים או לסמן את הביטוי המתאים ביותר להשלמת משפט.

על אף שלא ניתן להרחיב את אוצר המילים באופן משמעותי בפרק זמן קצר, תרגולים וסימולציות בהחלט יכולים לשפר על הביצועים במבחן התעסוקתי.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחן אנלוגיות מילוליות

מבחן אנלוגיות מילוליות

במבדק אנלוגיות מילוליות נדרשים המועמדים למצוא זוג מילים בעלות קשר זהה לזה המוצג בשאלה. מבחן זה נחשב למורכב יותר, שכן הוא מצריך אוצר מילים לצד אנליזה וסינתזה (היכולת לפרק לגורמים את הקשר בין שתי המילים המקוריות ולבנותו מחדש בעזרת מילים אחרות).

חשוב לזכור שחלק זה חשוב בדיוק כמו האחרים, גם אם ישנה תחושה שהוא אינו קשור ישירות לתפקיד שאליו אתם נבחנים. מעבר לבחינת הידע השפתי שלכם, מטרתו של מבחן זה הוא גם לבחון את היכולת שלכם להבחין בין עיקר לטפל, לדייק במשימות ולעבד נתונים בצורה מהירה ונכונה.
מבחן זיהוי קטגוריות

מבחן זיהוי קטגוריות

סוג נוסף של מבחנים הוא מבחן זיהוי קטגוריה, במהלכו מוצגות לנבדקים זוג מילים. על הנבדק לציין מהי הקטגוריה המשותפת לצמד המילים, כאשר הניקוד המרבי יינתן עבור קטגוריה המגדירה קשר מדויק בין שתי המילים - שתי נקודות לקשר מדויק, נקודה אחת לקשר חלקי. קשר כללי מדי לא יקבל ניקוד. לרוב תוקצב כחצי דקה לכל זוג מילים.
מבחן זה נועד לבדוק  מספר יכולות, ביניהן יכולות שפתיות, יכולות אנליזה וסינתזה והבחנה בין חשיבה מופשטת לקונקרטית.

 
מבחן ידע כללי

מבחן ידע כללי

המבחן האחרון הנפוץ הוא מבחן ידע כללי, במסגרתו נשאלים המועמדים שאלות ידע כללי מתחומים שונים, כגון ספורט, גיאוגרפיה, אמנות, פוליטיקה ועוד.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר