נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים כמותיים

מטרת המבחנים הכמותיים הפסיכוטכניים

מטרת המבחנים הכמותיים הפסיכוטכניים

מבחנים כמותיים הינם חלק מסדרת המבחנים הפסיכוטכניים ומטרתם לבדוק את מידת השליטה, ההבנה וההסקה של המועמד בתחום המתמטיקה. לרוב, המבחנים הינם במתכונת של מבחנים רבי ברירה, כאשר בחלק מהמבחנים השימוש במחשבון מותר, ולרשות הנבחן דפי טיוטה וכלי כתיבה. 

יש לשים לב, כי לא מבחן המציג מספרים הינו מבחן כמותי. מבחן כמותי הוא כזה אשר יבדוק את מיומנות המועמד בחשבון בסיסי ואת יכולותיו להסיק ולנתח תרשימים וטבלאות שונים.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
סוגי מבחנים כמותיים

סוגי מבחנים כמותיים

ישנו מגוון רחב של מבחנים כמותיים, כאשר המבחנים המוצגים לכל מועמד משתנים בהתאם לסוג התפקיד אליו הוא מתמיין. לעיתים המבחן יבדוק ידע ושליטה בסיסיים בחשבון, ולעיתים תידרש מהמועמד גם יכולת להסיק מתוך נתונים המסודרים בגרף או בטבלה ברמות שונות.

במקרים בהם מדובר על תפקיד הכולל חישובים מתמטיים, הדגש על מבחנים כמותיים יהיה רב יותר, כלומר יוצגו לנבחן מגוון מבחנים כמותיים. באופן כללי, לכל שאלה מוקצבת כדקה, אך בדרך כלל השאלות בכל אחד מהמבחנים הכמותיים מסודרות בסדר קושי עולה – מהקלות ביותר למורכבות ביותר, ולכן גם הזמן הנדרש לפתרונן עולה בהתאם.
דגשים חשובים על מבחנים כמותיים

דגשים חשובים על מבחנים כמותיים

במהלך פרק הזמן שהוקצב לבחינה, ניתן לחזור אחורה לשאלות שכבר סומנו ולשנות את התשובה שנבחרה. השאלות הראשונות תמיד יבדקו הבנה ראשונית של הנתונים, בעוד שהשאלות האחרות יבדקו הבנה מעמיקה יותר. לרוב תוצגנה 4 שאלות לכל תרשים ואחריהן 5 אפשרויות לפתרון השאלה. 

כאמור, אין צורך להראות את אופן החישוב (דפי הטיוטה נזרקים לפח בסיום) ומספיק לסמן את התשובה הנכונה בלבד.


נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר