נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחנים צורניים

מהם מבחנים צורניים?

מהם מבחנים צורניים?

מבחנים צורניים הם מבחנים פסיכוטכניים אשר נועדו לבחון כישורים, יכולות ומיומנויות שונות בדרכים שאינן ורבליות (מילוליות). כך למשל, מבחנים כמו מבחני המטריצות והאנלוגיות הצורניות נועדו לבחון יכולות אנליזה וסינתזה, כמו גם קשרים בין אובייקטים. מבחנים כמו ספירת לבנים נועדו לבחון תפיסה תלת מימדית לצד דיוק ומהירות.

על אף שמבחנים צורניים אינם מצריכים ידע קודם במתמטיקה או בדקדוק, אלא מתבססים על יכולות מולדות כמו הבנת חוקיות ותפיסה, היכרות מוקדמת עם מבנה המבחן ותרגולים רבים בהחלט יכולים להשפיע על הביצועים במבחני המיון.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
אילו מבחנים צורניים קיימים?

אילו מבחנים צורניים קיימים?

קיימים סוגים שונים של מבחנים צורניים. כל אחד מהמבחנים הללו נועד לבחון יכולות מסוימות, ולעתים יינתנו לכם מספר מבחנים אשר בוחנים את אותה היכולת, במטרה להעמיק את ההיכרות עמכם ולתת לכם אפשרות להביא את יכולותיכם לידי ביטוי במספר הזדמנויות.

בין מבחני הצורות השונים ניתן למצוא מבחנים כגון:
מבחני אנלוגיות צורניות ומטריצות. במבחני האנלוגיות הצורניות מוצגים שני איברים שביניהם יש יחס מסוים ועליכם לבחור איבר חסר, אשר מקיים את אותו היחס עם איבר נתון אחר; במבחני המטריצות יוצג אוסף איברים המסודרים במערך מסוים, ותתבקשו למצוא איבר חסר במטריצה. מבחן קוביה מסתובבת מיועד בדרך כלל לתפקידי הנדסה, תפקידים טכניים ותפקידי עיצוב ותכנון. מטרתו של מבחן זה היא לבחון ראייה מרחבית וראייה תלת מימדית. במבחן זה תוצג קוביה נתונה ותתבקשו לבחור את התשובה בה מופיעה קוביה שיכולה להתקבל לאחר סיבוב מסוים, בהתאם לכתוב בשאלה.

מבחן ספירת לבנים מחולק לשני סוגים: מבחן ספירה, שבו עליכם למנות את הלבנים המופיעות בכל שאלה. זהו אינו מבחן רב-ברירה והמועמד מתבקש לכתוב את המספר שמצא; מבחן לבנה מסומנת, שבו מוצגים מספר לבנים, כאשר לבנה אחת מסומנת ב-X ועל המועמד למנות כמה לבנים באות במגע עם לבנה זו מכל צדדיה. מבחן הרכבת צורות, שבו מוצגות מספר צורות ועליכם לבחור את הצורה שניתן להרכיב מחלקי הצורות המופיעים בשאלה.

מבחן סדרות צורניות נועד לבחון מספר יכולות: יכולת למידה, אנליזה וסינתזה, הסקת מסקנות, תשומת לב לפרטים והבחנה בעיקר. במבחן זה מוצגות סדרות איברים המסודרות בשורה ועליכם לבחור מבין התשובות את האיבר הבא בסדרה. מבחן פירוק צורות מציג פריסה של צורה תלת מימדית ועליכם לבחור מבין הצורות המוצגות, את הצורה התלת-מימדית שאם נפרוס אותה, נקבל את הצורה המופיעה בשאלה.

מבחן נקודה בתוך צורה מיועד בדרך כלל לתפקידי עיצוב ואמנות, תפקידים טכניים ותפקידים הדורשים תפיסה חזותית טובה. במבחן זה מופיע ציור הכולל מספר צורות שחלקן חופפות זו לזו ונקודה שחורה קטנה. עליכם לבחור מבין התשובות המוצגות (ללא הנקודה השחורה) את סידור הצורות שמאפשר למקם את הנקודה באותו "אזור", כלומר, בשטח שבו מתקיימת חפיפה בין צורות מסוימות.
כמה מבחנים צורניים ישנם?

כמה מבחנים צורניים ישנם?

התשובה, כפי שאנו מרבים לטעון, משתנה. ישנם תפקידים מסוימים שהמיון אליהם כולל מספר מבחנים צורניים. תפקידים אלה לרוב כוללים אופי הנדסי או טכני. מנגד, לתפקידים אחרים כמעט ולא תיבחנו במבחנים מסוג זה, ואולי אף בכלל לא. על כן, התשובה אינה חד משמעית ומשתנה כתלות בתפקיד, במכון הממיין ובחברה אליה אתם מתמיינים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר