נשמח לעזור גם לך להצליח!

עצות לקראת יום המיונים

מבחני מיון לעבודה כמכלול

מבחני מיון לעבודה כמכלול

במהלך יום מיונים לעבודה תיתקלו במגוון מבחנים. כדאי לדעת שאף אחד מהמבחנים שיוצגו בפניכם אינו עומד בפני עצמו. במילים אחרות – לא ניתן להסיק מסקנות על סמך כל מבחן בנפרד. רק הצירוף של כל המבחנים יחד והמשמעות שניתנת כאשר הם מנותחים במשותף יעניקו למאבחנים את היכולת להעריך את יכולותיכם ואישיותכם.
 
מכיוון שאינכם מוערכים על סמך מבחן בודד בלבד, גם אם התקשיתם באחד המבחנים – המשיכו הלאה, התחילו מחדש וזכרו שהמבחנים הבאים עשויים לבחון בדרכים אחרות את אותן היכולות שאמד המבחן הקודם, או לבחון יכולות אחרות שבהן אתם טובים יותר, ולכן כדאי להרים את הראש ולנסות לשמור על גישה חיובית. בהקשר זה, כדאי לזכור - נבחנים רבים מתלוננים על ריבוי המשימות, אולם למעשה, עליהם לשמוח על כך שניתנות להן הזדמנויות רבות להוכיח צדדים שונים באישיותם, ויכולות שונות הטמונות בהם.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
שמרו על פרופורציות

שמרו על פרופורציות

נסו להירגע ואל תחוו את המבחנים כדבר הרה גורל – מדובר במבחנים אשר נועדו להעריך דבר שקשה מאוד להעריך, ונוצרו בהיעדר כל דרך טובה יותר.

על כן, המבחנים הללו נבדקים ומוערכים ע"י מאבחנים אשר מודעים למגבלות הכלים ולוקחים את תוצאותיהם בערבון מוגבל.
יום מיון לעבודה - הקלות ואבחונים

יום מיון לעבודה - הקלות ואבחונים

על מועמדים בעלי מגבלות שונות כמו בעיות שמיעה, ראייה, ניידות ועוד, כמו גם בעלי אבחונים פסיכו-דידקטיים שונים לציין זאת מראש (אם ניתן לפנות מראש למכון הממיין) או בתחילת יום המיונים ולהביא עמם מסמכים רלוונטיים.

בקשות אלו נועדו לסייע במתן הקלות ובהענקת יחס מתחשב ומותאם לכל מועמד בהתאם למגבלותיו. על מנת שתוכלו לממש את הפוטנציאל הטמון בכם ולא להיפסל על בסיס סיבות שאינן רלוונטיות למידת הצלחתכם בתפקיד, אנא ציינו מראש כל קושי שלהערכתם תהיו עלולים להיתקל בו במהלך יום המיונים.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחני מיון לדוברי שפות זרות

מבחני מיון לדוברי שפות זרות

מי שאינו דובר עברית כשפת אם זכאי לדרוש שהמבחנים יועברו בשפת אמו. על כן, יש לציין זאת מראש.

אם אין ברשות מכוני המיון מבחנים בשפת אמכם, כדאי לבקש שיתחשבו בכם בשל הקושי השפתי, או לכל הפחות ציינו בראיון האישי את הקושי השפתי שנתקלתם בו בעת פתרון המבחנים השונים.
פענוח מבחני מיון לעבודה

פענוח מבחני מיון לעבודה

אל תחששו שמא אתם נמדדים על אותו סולם מול כלל הנבחנים המתמיינים לתפקידים שונים משלכם.

כדאי לדעת כי קיימים סולמות הערכה שונים עבור קבוצות שונות: מהנדסים, הנדסאים, מועמדים לתפקידי פקידות, דוברי שפות שונות ועוד, ותמיד תשוו לקבוצה אליה אתם שייכים ולא לקבוצות שהשוואה לחבריהן עלולה לפגוע בציונים שתקבלו על ביצועיכם.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מה ללבוש ומה ולהביא?

מה ללבוש ומה ולהביא?

ליום המיונים כדאי להתלבש באופן ייצוגי, נעים ומותאם לתפקיד אליו אתם מתמיינים. הימנעו מהגעה עם גופיה וכפכפים.

כדאי להביא איתכם דברים שמהיכרותכם עם עצמכם יסייעו לכם לתפקד. כך למשל, מומלץ להביא כריך או משהו מתוק לרגעים של נפילת מתח בין המבחנים השונים. בקבוק מים אישי מומלץ מאוד. למי שנוטה להזיע כדאי להביא דיאודורנט או חולצה להחלפה. אם הדבר מתאפשר (יש לוודא מראש כמובן), תוכלו להביא שעון עצר, אשר יאפשר לכם לפקח על הזמן הנותר לכם עד לסיום המבחנים השונים.
איך להתנהג ביום מיון לעבודה?

איך להתנהג ביום מיון לעבודה?

עשו: חשוב מאוד להיות נעים לסביבה ולעצמנו. היו אדיבים, משתפי פעולה, סבלניים, התנסחו בצורה ברורה ונעימה והימנעו מלרמוס משתתפים אחרים. כדאי לדעת שלעתים המשתתפים יתבקשו למלא שאלון סוציומטרי (דירוג חברתי) על המשתתפים האחרים, ולעיתים המאבחנים ימלאו חוות דעת על המשתתפים ביום המיונים. חוות דעת זו תעבור בסוף היום לפסיכולוגים המנתחים את התיק.

אל תעשו: אל תאחרו! הגיעו בזמן, הדבר חשוב מאוד ואיחורים יתועדו על ידי המאבחנים. כמו כן, אל תשאירו את הטלפון הסלולרי דלוק, שכן צלילי הודעות או שיחות יפריעו ליתר המשתתפים ויעידו על חוסר רצינות שלכם בנוגע להליך המיון.
גם המאבחנים הם בני אדם

גם המאבחנים הם בני אדם

את המבחנים מעבירים ומנתחים בני אדם, שמטבעם הם סובייקטיביים. תיעוד התנהגות של משתתפים נעימים, סבלניים ומשתפי פעולה יהיה חיובי יותר מזה של משתתפים ציניים, מתנגדים או כאלה שמשדרים שאין להם זמן או סבלנות.

גם הניתוח של המבחנים השונים נעשה על ידי בני אדם ולא על ידי מכונות, כך שאם תציגו לאורך היום כולו תדמית של אנשים נעימים, חיוביים, כאלה שנעים לעבוד עמם, כך יגדל הסיכוי שהניתוח ייטה לטובתכם.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר