נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחני אישיות

הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מהם מבחני אישיות?

מהם מבחני אישיות?

מבחני אישיות הם מבחנים אשר נועדו להעריך את אישיותם של הנבחנים ולאמוד את התאמתם למשרות שונות. הבוחנים והפסיכולוגים במכוני המיון לוקחים בחשבון שהמועמדים לחוצים ושבסיטואציה אחרת ייתכן שהיו מגיבים אחרת. עם זאת, מבחני אישיות נועדו לדמות מצבי לחץ ומצבים חברתיים שהמועמד עשוי להיתקל בהם במסגרת עבודתו, ולכן הם נחשבים לכאלה המעידים על יכולתו להתמודד איתם.

כאמור מבחני אישיות נועדו בראש ובראשונה להעריך את יכולתו של המועמד להשתלב בחברה אליה הוא מנסה להתקבל. על כן, כדאי מאוד לדעת כמה שיותר על הארגון שאליו אתם מתמיינים, על התפקיד ועל המצופה מכם כעובדים. ידע כזה עשוי לתרום לתפקודכם במשימות השונות ולשדר לבוחנים שאתם אכן מתאימים לחברה וכי קיימת סבירות גבוהה כי תשתלבו בה בהצלחה.
מהם ההבדלים בין מבחני אישיות שונים?

מהם ההבדלים בין מבחני אישיות שונים?

ישנו מגוון רחב של מבחני אישיות וכל אחד מהם נועד לבחון תכונות ומאפיינים אישיותיים אחרים. לדוגמה מבחן דואר נכנס בודק יכולת תיעדוף משימות וניהול זמן, שאלון מקצועות בודק את רמת הביטחון העצמי של הנבחן, שאלון כן/לא נועד להכיר אופיו של הנבחן ואת רמת האמינות שלו וכו'. 

הבדל נוסף בין המבחנים הוא אופן עריכתם. ישנם מבחנים אשר נערכים בכתב (בין היתר לצורך ניתוח גרפולוגי של כתב ידכם), מבחנים ממוחשבים, סימולציות של מצבים שונים ועוד. דוגמה טובה למבחן סימולציה הוא שאלון תפקידי ניהול, שמעמיד את הנבחן בסיטוצאציות אופייניות לתפקידי ניהול ובודק את התמודדותו עימן. מבחן ציור בית, עץ ואדם המפורסם הוא מבחן אישיות ייחודי שבמהלכו תתבקשו לצייר ציורים שונים, מה שיאפשר לבוחנים להציץ לעולמכם הפנימי.

סוג אחר של מבחני אישיות הוא מבחני התנהגות ותפקידם לבדוק את התנהגותכם לנוכח סיטואציות חברתיות, לדוגמה מבחן דינמיקה קבוצתית. במסגרת מבחן זה יאמדו הבוחנים את יכולתכם להשתלב בארגון וינסו לנבא את הצלחתכם בתפקיד שאליו אתם מעוניינים להתקבל.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
איך להתכונן למבחני אישיות?

איך להתכונן למבחני אישיות?

נבחנים רבים חוששים מאוד מפני מבחני אישיות, שכן הם מאפשרים הצצה לעולמם הפנימי לאנשים זרים לחלוטין. חרדה זו מובנת לחלוטין, אבל אנו מאמינים כי ידע קודם על אודות המבחנים השונים עשוי להפחית אותה. בכל הנוגע למבחנים המאפשרים לבוחנים חיצוניים לאבחן את אישיותכם, אנו מאמינים שעל אף שלא ניתן לנבא במדויק את המשימה שתקבלו או את הדינמיקה שתהיה ביניכם לבין הבוחן או יתר הנבחנים, הכלי החזק ביותר שעומד לרשותנו הוא היכרות כללית עם סגנון המבחנים שמצפים לנו.

לכן, כדי להגיע למבחני האישיות כמה שיותר מוכנים אנו ממליצים לקרוא בעיון על כל מבחן, לתרגל כמה שיותר באמצעות סימולציות עם מכרים, ללמוד מהפתרונות המוצעים ובעיקר - לנשום עמוק.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר