נשמח לעזור גם לך להצליח!

הכנה למבחני יצירתיות

מידע על מבחני יצירתיות

מידע על מבחני יצירתיות

אם אתם מתמיינים למקום עבודה הדורש חשיבה מקורית ויצירתית, או לחילופין, אם נתבקשתם לקחת חלק בהליכי קבלה לבתי ספר לעיצוב ואמנות, ייתכן שתתקלו במבחנים הבוחנים חשיבה יצירתית. במבחנים אלו נמדדת היכולת שלכם "לחשוב מחוץ לקופסה". ישנם סוגים רבים של מבחני יצירתיות. מכיוון שהיריעה קצרה מלהכיל את כולם, נציג בפרק זה מספר סוגים של מבחני יצירתיות אשר נוטים להופיע בהליכי מיון רבים.

באשר למבחנים הללו, כדאי לדעת כי לעתים מטרתם אינה רק לבחון את מידת היצירתיות של הנבחן, אלא גם לקבל מושג על עולמו הפנימי ועל יכולתו להיות מותאם לסביבת העבודה הצפויה לו. בין אם תיתקלו במבחנים הללו כמבחני יצירתיות ובין אם תיתקלו בהם כמבחנים השלכתיים, יש להימנע מציור של תכנים לא הולמים, תכנים "מצחיקים" או מתחכמים, תכנים מיניים או תכנים שאינם "פוליטקלי-קורקט". ציורים מסוג זה יגרמו לבוחנים לחוש שכללי הנימוס והארגון אינם חלים עליכם. על כן, הישארו "מסגרתיים" לאורך כל המשימות והימנעו מתכנים קיצוניים שיעידו על חוסר יכולת להשתלב בארגון.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מבחן השלמת ציורים

מבחן השלמת ציורים

במבחן זה תקבלו דף ובו צורות. המשימה שלכם במבחן זה תהיה להשלים את הצורות לציור כמה שיותר מקורי. למבחן השלמת ציורים מספר גרסאות: לעיתים תקבלו דף ובו תופיע אותה צורה מספר פעמים, כך שבכל פעם תצטרכו להשלים את הצורה באופן שונה, ולעתים תקבלו דף ובו מספר צורות שונות שיש להשלים לכדי ציור מקורי.

מדדים להערכת הציור
  1. מקוריות – עד כמה הציור מקורי (כמה נפוץ הציור בקרב נבחנים אחרים).
  2. כמות – כמה רעיונות העליתם ועד כמה הם שונים זה מזה (אם יש לכם שני קווים מקבילים, נסו לא לחבר אותם פעמיים לריבוע, גם אם בכל פעם זה יהיה ריבוע "אחר" – למשל, פעם זה יהיה תיק ופעם דלת).
  3. פיתוח הרעיונות – השקיעו בפרטים. אתם לא צריכים להיות בעלי כישרון לציור, פשוט נסו לפתח את הרעיון שלכם, להוסיף לו פרטים ולא להשאיר אותו פשטני.
טיפ!

טיפ!

כיוון שמדובר במבחן הבודק יצירתיות הרעיון הוא לחשוב "מחוץ לקופסה". אל תגבילו את עצמכם – אתם יכולים להשלים כל צורה בנפרד, לחבר מספר צורות או את כל הצורות, וכך ליצור תמונה אחת, או כל רעיון מקורי אחר שיש לכם.

זכרו כי אין "תשובה נכונה" למבחן, ולכן אל תנסו לחפש באינטרנט דוגמאות לציורים, כיוון שהדבר עלול דווקא להניב תוצאה הפוכה (חוסר מקוריות).
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
תרגול השלמת ציורים

תרגול השלמת ציורים

נסו להשלים את הציורים הבאים באופן המקורי ביותר:
השלמת ציורים 1 מבחני מיון
השלמת ציורים לדוגמא מבחני מיון
מבחני מיון ציור לדוגמא
מבחן מציאת שימושים לחפצים

מבחן מציאת שימושים לחפצים

במבחן זה תתבקשו למצוא כמה שיותר שימושים לחפץ פשוט. כמו במבחן השלמת הציור, אתם נבחנים על מקוריות הרעיונות, על כמות הרעיונות וכן על פיתוח הרעיונות (מתן הסבר מפורט על אודות הרעיון). במקרים מסוימים אף יילקח בחשבון זמן הביצוע.

הדרך הטובה ביותר "להתכונן" למבחן כזה הוא פשוט לתרגל בעצמכם – חשבו על הקשרים שונים, ונסו לדמיין כיצד החפץ יכול להשתלב בהם (בבית, בים, בבית הספר, בסרט קולנוע וכו'...). כמו כן, הקפידו לפתח את הרעיון: לא להסתפק בתיאור כללי של השימוש, אלא לפרט באופן ספציפי מה הרעיון שלכם.
 
דוגמה
מצאו כמה שיותר שימושים ללבנה.

שימושים נפוצים
בניית בית
מעצור לדלת
מדרגה להגבהה
משקולת

שימושים מקוריים
חותמת: טובלים בדיו ויוצרים חותמת מרובעת
לשטח ולעבד בצק
ניתן לייבש מתחתיה פרחים
ניתן לפצח בעזרתה אגוזים
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
שימוש בחפצים - נסו בעצמכם!

שימוש בחפצים - נסו בעצמכם!

  1. מצאו כמה שיותר שימושים לנעץ.
  2. מצאו כמה שיותר שימושים לגומייה.
  3. מצאו כמה שיותר שימושים לכוס.
  4. מצאו כמה שיותר שימושים לחבל.
  5. מצאו כמה שיותר שימושים לקרש.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר