ספרים

נשמח לעזור גם לך להצליח!

מיון למשטרה - מבחני דפ"רמהו מבחן דפ"ר?

מהו מבחן דפ"ר?

בעת מיון למשטרת ישראל ישנם מבחנים פסיכוטכניים אשר נקראים מבחני דפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני). מבחני דפ"ר במשטרה בוחנים את יכולת החשיבה של המועמדים בתחומים שונים, כגון: הבנת הוראות, צורות וסדרות חשבוניות.

מאמר זה מכיל הסברים על הנושאים במבחני דפ"ר במשטרת ישראל, וכן על הציון במבחן דפ"ר ואופן חישובו.
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
מבחני דפ"ר - הבנת הוראות

מבחני דפ"ר - הבנת הוראות

שאלות הוראות במבחן דפ"ר במשטרה נועדו לבחון את היכולת להבין הוראות או מטלות(יכולת הבנת הנקרא) של המועמדים. בנוסף, שאלות אלה בוחנות את רמת הדיוק והזריזות של המועמדים, וכן את יכולת הריכוז, עיבוד המידע ומתן תשומת לב לפרטים.

שאלות הוראות מורכבות מהוראה מילולית אחת או יותר והן יכולות לעסוק בסדר אותיות הא"ב, במספר אותיות המופיעות במילה או במשפט, במשמעותן או בהיעדר-משמעותן של מילים, במילים מתחרזות ועוד.

שאלת הוראות לדוגמה:

פתרון:


מבחני דפ"ר - סדרות חשבוניות

מבחני דפ"ר - סדרות חשבוניות

סדרות חשבוניות הן שאלות הבוחנות את החשיבה הכמותית ואת יכולת הניתוח וההסקה של המועמדים. בשאלות מסוג זה תופיע בפניכם סדרת מספרים, שלמים או שברים, בה חסר מספר אחד. לכל סדרה חוקיות משלה. עליכם למצוא את החוקיות ולהשלים את המספר החסר בהתאם.

שאלת סדרות לדוגמה:

פתרון:

נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
מבחני דפ"ר - מבחנים צורניים

מבחני דפ"ר - מבחנים צורניים

מבחני צורות נועדו לבחון את החשיבה הצורנית של המועמדים, כלומר, יכולת תפיסה צורנית, יכולת ניתוח והסקה, לוגיקה ועוד. בשאלות מסוג זה נתונה סדרה המכילה מספר צורות והיא בנויה לפי סדר לוגי מסוים. על הנבחנים לבחור את הצורה הבאה בתור לאחר הסקת הקשר הלוגי של האיברים בסדרה. איברי הסדרה מסודרים משמאל לימין.

שאלת צורות לדוגמה:


פתרון:
ניתן לראות כי בסדרה זו כל איבר שמיקומו במספר אי-זוגי הוא עיגול וכל איבר שמיקומו במספר זוגי הוא כוכב. פרט לכך, ניתן לראות כי כל פעם משתנה מילוי הצורות לאחר כל שתי צורות – לבן, שחור, אפור. מכאן שהאיבר שישלים את הסדרה הוא כוכב במילוי אפור: 
ציון מבחן דפ"ר במשטרה

ציון מבחן דפ"ר במשטרה

מבחן דפ"ר במשטרת ישראל כולל שאלות רבות-ברירה (אמריקאיות) ויש לבחור את התשובה הנכונה ביותר. 
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות