נשמח לעזור גם לך להצליח!

דינמיקה קבוצתית

מהי דינמיקה קבוצתית?

מהי דינמיקה קבוצתית?

בחלק ממקומות העבודה, כחלק מתהליך הערכת האישיות, תתבקשו לקחת חלק במבחן דינמיקה קבוצתית. במבחן זה תהיו חלק מקבוצה של אנשים שאינכם מכירים, שגם הם מתמיינים למקום העבודה, ותוטל עליכם משימה כקבוצה. מבחן זה בוחן את התנהגותכם בסביבה חברתית ובוחן תכונות כמו מנהיגות, שיתוף פעולה, יצירתיות, יחסי אנוש ועוד. הדינמיקה הקבוצתית כוללת, לרוב, גם מספר משימות מתוך מגוון משימות אפשריות, אשר מותאמות לסוג העבודה שאליה אתם מתמיינים.

תהליך הדינמיקה הקבוצתית, כשמו כן הוא, מתבונן על הדינמיקה בתוך קבוצה מסוימת. שלב זה נחשב לקשה מבחינה רגשית בעיניי מועמדים רבים. הנחת היסוד של מבחני המיון בכלל ושל הדינמיקה הקבוצתית בפרט הינה שממש כשם שישנם מצבים מעוררי אנטגוניזם ומתח ביום המיונים, כך יהיו מצבים כאלה גם בעבודתו היומיומית של המועמד בארגון אליו הוא מתמיין. על כן, היכולת של כל מועמד לשים בצד את הקושי הרגשי, הביקורת, החששות והפחד ולהתמסר לסיטואציה, היא אינדיקציה ליכולתו לעשות כן גם במסגרת תפקידו.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
הצגה עצמית

הצגה עצמית

הדינמיקה הקבוצתית תיפתח בדרך כלל בהצגה עצמית. מכוני המיון השונים מנהלים שלב זה באופנים שונים, אולם ברוב המקומות תתבקשו להציג את עצמכם אחד אחרי השני, כאשר  הבוחנים יקצו מראש זמן עבור ההצגה של כולם. כך למשל, עבור 5 משתתפים יקצו הבוחנים כ-7.5 דקות בסך הכל, כשהמטרה שלכם היא להציג את עצמכם בצורה מהירה, יעילה ונכונה, תוך ניטור הזמן המוקצה לכם והזמן הנותר ליתר המשתתפים.

הבוחנים לרוב לא יאמרו לכם שהזמן עומד להיגמר, אלא יסתכלו כיצד אתם מתנהלים בתוך חלון הזמן שניתן לכם. הציגו את עצמכם בקצרה – ספרו מה שמכם, גילכם, השכלתכם, עבודתכם הנוכחית ומה התפקיד אליו אתם מתמיינים.
כיצד לפעול בעת הדינמיקה?

כיצד לפעול בעת הדינמיקה?

במהלך המבחן זכרו לאיזה תפקיד אתם מתמיינים ופעלו בהתאם – למשל, אם אתם מתמיינים לתפקיד ניהולי, או תפקיד בו אתם צריכים להיות אחראים על מספר אנשים, נסו להפגין יכולת ארגון והקשבה ליתר חברי הקבוצה ונסו לתת לכל חבר בקבוצה מקום לביטוי. לעומת זאת, אם אתם מתמיינים לתפקיד ביצועי, חשוב שתשימו דגש על מילוי המשימה באופן מדויק ותוך עמידה בזמנים, השקעה והירתמות למשימה, ולאו דווקא תוך הפגנת כושר מנהיגות.

ייתכן שחלק מהמשימות ייראו לכם ילדותיות או טפשיות, אך לעולם אל תפגינו זלזול במשימה – שדרו תמיד מסר לפיו מבחינתכם המשימה היא בעלת חשיבות גבוהה ביותר. אם תגלו זלזול, או אפילו תעירו מידי פעם הערה מלגלגת על הסיטואציה, הדבר עלול להפחית מערככם בעיני הבוחנים – הם יכולים להסיק מכך שגם בעבודה תזלזלו במשימות אם בעיניכם הן לא תהיינה בעלות חשיבות.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר