נשמח לעזור גם לך להצליח!

הבנת הנקרא

מבוא

מבוא

במבחן הבנת הנקרא תתבקשו לקרוא מספר קטעים קצרים, בני מספר שורות, ולהשיב על שאלות אשר בוחנות האם הבנתם את הקטע. במרבית מכוני ההכנה השאלות שיופיעו לאחר הקטעים יהיו שאלות במתכונת של נכון / לא נכון / לא ניתן לדעת, כך שלא תצטרכו לאתר את התשובה הנכונה בקטע, אלא להשיב האם אמירה כזו או אחרת משתמעת מהקטע או לא.

מבחני הבנת הנקרא בוחנים יכולת קריאה מהירה, הבנה, ניתוח של קטעים מילוליים והסקת מסקנות, וזאת בתוך זמן קצר יחסית. מבחן הבנת הנקרא יכלול בד"כ כ-5-6 קטעים, שלאחר כל אחד מהם כ-4 שאלות, כך שסך הכל יוקצה למבחן זה 17-20 דקות בהתאמה, כלומר, פחות מדקה לכל שאלה.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
שיטת העבודה

שיטת העבודה

מכיוון שמדובר בקטעים קצרים, אנו ממליצים לקרוא תחילה את הפסקה כולה ורק לאחר מכן לגשת לשאלות. במרבית מכוני המיון המבחן יהיה ממוחשב, כך שהקטע תמיד יופיע על המסך שלפניכם, ומתחתיו שאלה אחת, כך שתוכלו לדפדף בין השאלות השונות והקטע תמיד יופיע על המסך.

קריאת הקטע לפני תחילת השאלות תחסוך לכם זמן יקר. עם זאת, קיימת בהחלט אפשרות לקרוא תחילה את השאלה ורק לאחר מכן לחפש את התשובה בקטע, אולם, כאמור, מכיוון שמדובר בקטעים קצרים, אנו ממליצים דווקא על השיטה הראשונה.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר