נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן הוראות

מה זה מבחן הוראות?

מה זה מבחן הוראות?

מבחן ההוראות מורכב משאלות שעל מנת להשיב עליהן נכונה נדרשים בעיקר ריכוז, דיוק ועמידה בזמנים. מעבר לכך, המבחן בוחן את זכרון העבודה של המועמדים.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
שאלות במבחני הוראות

שאלות במבחני הוראות

השאלות המופיעות במבחן כוללות הוראה אחת או יותר, שהן מילוליות או כמותיות. כך למשל, הוראות מילוליות תעסוקנה בסדר אותיות הא"ב, במספר אותיות המופיעות במילה או במשפט, במשמעותן או בהיעדר-משמעותן של מילים, במילים מתחרזות ועוד. הוראות כמותיות תעסוקנה בחישובים מתמטיים פשוטים, בהשוואת ערכם של מספרים, במספרים זוגיים ואי-זוגיים ועוד.

לעתים שאלה עשויה לערב את שני סוגי ההוראות, למשל: "אם המילה השנייה במשפט מורכבת ממספר זוגי של אותיות – הכפל את מספר האותיות ב- 3".
שאלה לדוגמה

שאלה לדוגמה

אם המילה השנייה במשפט זה מורכבת ממספר רב יותר של אותיות מאשר המילה "ציפורן" כתבו את המספר 2, אחרת, כתבו את האות השלישית במילה הרביעית במשפט.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
פתרון השאלה

פתרון השאלה

שימו לב שההוראה הסופית בשאלה היא לכתוב את המספר 2 או את האות השלישית במילה הרביעית במשפט, בהתאם לתנאי המתקיים בתחילת השאלה. נבחן את ההוראה: המילה השנייה המשפט היא "המילה", והיא מורכבת מ- 5 אותיות. נשווה את מספר האותיות למספר האותיות במילה "ציפורן", המורכבת מ- 6 אותיות. מאחר שהמילה השנייה במשפט אינה מורכבת ממספר אותיות רב יותר מאשר המילה "ציפורן", נכתוב את האות השלישית של המילה הרביעית במשפט: המילה היא "במשפט" – והאות השלישית היא ש'.
טיפים

טיפים

השאלות אינן מצריכות חישובים מסובכים או היכרות מעמיקה של מילים וביטויים בעברית. עיקר הקושי במענה על השאלות מהסוג הזה הוא מגבלת הזמן – כדקה לשאלה.

כדי להצליח במבחן ההוראות יש לעקוב בדקדקנות אחר ההוראות בכל שאלה. המפתח להצלחה הוא הבנת ההוראה המוטלת עליכם: קראו היטב את כל השאלה והבינו מה אתם נדרשים לעשות – האם עליכם לבחור באות מסוימת או במיקומה לפי סדר ה-א"ב? האם עליכם לבחור במספר הקטן ביותר או בתוצאת חלוקתו ב- 2? וכו'.

עבדו בצורה מסודרת: אם ההוראה מורכבת ממספר שלבים – בצעו כל אחד מהשלבים בהתאם לסדר הופעתו בשאלה. אל תנסו לדלג לסוף ההוראה או לבצע רק חלק ממנה, שכן לעתים המסיחים בשאלה בנויים בדיוק באופן שיטעה אתכם אם תפעלו באופן חלקי.

זכרו כי השאלות אמנם מורכבות ומצריכות ריכוז, אך אינן מתחכמות או מטעות: מעקב מדוקדק אחר ההוראה יוביל אתכם לפתרון הנכון.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר