נשמח לעזור גם לך להצליח!

מבחן ידע באנגלית - שיעור הבנת הנקרא

שאלות הבנת הנקרא

שאלות הבנת הנקרא

מבחני ידע באנגלית בעת מבחני מיון לעבודה עשויים לכלול שאלות הבנת הנקרא. שאלות אלו הן לרוב שאלות רבות-ברירה על קטע קריאה באנגלית. השאלות יכולות להיות כלליות על הנאמר בקטע הקריאה ונקודתיות על מילים או עובדות מסוימות. לעתים ישנן שאלות הדורשות יכולת הסקה מן הכתוב בקטע הקריאה. לכל שאלה ישנן בדרך כלל ארבע אפשרויות בחירה, ויש לסמן את התשובה הנכונה ביותר.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
דגשים לשאלות הבנת הנקרא

דגשים לשאלות הבנת הנקרא

לרוב, שאלות הבנת הנקרא הנוגעות בנושאים נקודתיים, מופיעות לפי סדר הופעת הנתונים בקטע. שאלות כלליות נשאלות בדרך כלל בהתחלה או בסוף.

שאלות כלליות יכולות להיות: מה הכותרת המתאימה ביותר, במה עוסק הקטע, מה מטרתו העיקרית וכד'. שאלות נקודתיות יכולות להיות: פירושן של מילים מסוימות, למה מתייחסת מילה מסוימת, משמעותן של עובדות הנתונות בקטע וכד'.

על שאלות העוסקות בנושא המרכזי של קטע הקריאה מומלץ לא לענות לפני קריאת רוב הקטע ברציפות. שאלות על פסקה מסוימת דורשות קריאה מעמיקה של הפסקה, אך גם הבנת ההקשר לשאר הפסקאות.

חשוב להבדיל בין שאלות על נתונים הקיימים בקטע (According to..) לבין שאלות הדורשות הסקת מסקנות מן הכתוב שלא כתובות במפורש (It can be inferred/understood..).
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר