נשמח לעזור גם לך להצליח!

סדרות צורניות

מהו מבחן סדרות צורניות?

מהו מבחן סדרות צורניות?

מבחן סדרות צורניות הוא מבחן שכיח למדי אשר נועד לבחון יכולת למידה, יכולות אנליזה וסינתזה, הסקת מסקנות, תשומת לב לפרטים והבחנה בעיקר.
הגעת למקום הנכון!
עדיין לא רכשת הכנה למבחני מיון?
בחר מה שמתאים לך וצא לדרך... :)
הוראות

הוראות

בכל שאלה מופיעה סדרת איברים המסודרים בשורה, כאשר מספרם אינו קבוע. רצף האיברים נקרא משמאל לימין, כאשר עליכם למצוא מבין התשובות את האיבר הבא בצד ימין.
לדוגמה, נתונה הסדרה:
סדרות צורניות מבחני מיון
ניתן לראות כי בסדרה זו כל איבר שמיקומו במספר אי-זוגי הוא עיגול וכל איבר שמיקומו במספר זוגי הוא כוכב. פרט לכך, ניתן לראות כי כל פעם משתנה מילוי הצורות לאחר כל שתי צורות – לבן, שחור, אפור. מכאן שהאיבר שישלים את הסדרה הוא כוכב במילוי אפור:   סדרות מבחני מיון 
ניסוח חוקיות הסדרה

ניסוח חוקיות הסדרה

  1. שינוי בגודל הצורות.
  2. חילוף במיקום צורות. למשל: צורה שנמצאת בתוך צורה אחרת מתחלפת איתה כך שהצורה הפנימית הופכת לצורה החיצונית ולהפך, לדוגמה: צורה לדוגמא מבחני מיון הופך ל- צורה 2 לדוגמא מבחני מיון.
  3. כיוון הצורה – האם היא הסתובבה לכיוון כלשהו, ובכמה מעלות (למשל: 90 מעלות עם כיוון השעון).
  4. האם החוקיות רציפה או שהיא "מדלגת" על איבר מסוים (למשל, יכולה להיות חוקיות לכל האיברים שמיקומם אי-זוגי וחוקיות שונה לכל האיברים שמיקומם זוגי).
  5. האם החוקיות משתנה גם היא באופן קבוע – לדוגמא: סדרה בה בין האיבר הראשון לשני יש סיבוב של 90 מעלות עם כיוון השעון, לאחר מכן בין השני לשלישי סיבוב של 180 מעלות עם כיוון השעון, בין השלישי לרביעי סיבוב של 270 מעלות עם כיוון השעון וכן הלאה.
  6. שינוי אחר לכל צורה – לעיתים בכל איבר בסדרה ישנן מספר צורות שכל אחת משתנה לפי חוקיות משלה. במקרה כזה יש להתבונן בכל צורה לחוד ולבחון את החוקיות שלה.
נשמח שתצטרפו גם אתם לאלפי הלקוחות שבחרו בערכות ההכנה מבית ניב רווח!‬
קליק ונתקשר
טיפ!

טיפ!

בכל רצף יכולים גם להופיע שילובים של שינויים אלו, וכמו כן, לעיתים יותר מחוקיות אחת נכונה לגבי רצף האיברים. עם זאת, זכרו – ישנה רק תשובה אחת נכונה, וכשאתם קובעים את החוקיות, וודאו כי היא מדויקת ומתאימה לכל האיברים ברצף הנתון.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | נגישות לאנשים עם מוגבלות

השאר פרטים וניצור איתך קשר בתוך זמן קצר